Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
478.098
0.84%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Bolu'da anne oğul çiçek zannedip hint keneviri yetiştirdi

  Bolu'da, 65 yaşındaki Makbule Sevim ve oğlu 31 yaşındaki Vedat Sevim evlerinin bahçesinde, "keneviri yetiştirmek" suçlamasıyla yargılandılar
  • 10.03.2016 - 14:42
  Bolu'da anne oğul çiçek zannedip hint keneviri yetiştirdi

  Polis ekipleri, geçen yıl Kasım ayında, evli ve 3 çocuk babası Vedat Sevim'in ailesi ve annesi Makbule Sevim ile birlikte yaşadığı Yukarısoku Mahallesi'ndeki müstakil evinin bahçesinde uyuşturucu madde yapımında kullanılan 10 kök hint keneviri buldu. Makbule ve Vedat Sevim, 'uyuşturucu madde elde etmek için hint keneviri yetiştirmek' suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılandıkları davada hakim hakım karşısına çıktı.

  "ÇİÇEK SANIYORDUM, SULUYORDUM"

  Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Vedat Sevim, "Uyuşturucu maddeyi polislerin göstermesi ile gördüm. Hint kenevirinin ne olduğunu bile bilmem. Ben bıldırcın ve papağan besliyorum. Kuşların gübrelerini döktüğümüz yerde böyle bir bitki çıkmış. Kuşlara verdiğimiz yemlerin içinde böyle bir madde varmış, onu sonradan öğrendim" dedi.

  Makbule Sevim de "O bitkilerin olduğu yerin 2 metre yanında kümesimiz var. Biz beslediğimiz bıldırcınların gübrelerini oraya döküyorduk. Daha sonra orada bir bitki çıktı. Benim bitkinin ne olduğundan haberim yoktu. Çiçek sanıyordum, suluyordum. Polisler söyleyince öğrendim. Uyuşturucunun ne olduğunu bile bilmem" dedi.

  Bolu da anne oğul çiçek zannedip hint keneviri yetiştirdi #1

  BERAAT ETTİLER

  Sanıkların avukatı da müvekkillerinin kullandığı kuş yemlerinin içinde az miktarda kenevir tohumu bulunduğunu, kuş gübrelerinin toprağa karışmasıyla kenevir bitkisinin kendiliğinden oluşabildiğinin bilimsel örnekleri olduğunu söyledi. Bahçenin herkesin gelip geçtiği yerde bulunması ve kenevirlerin 10 kökten ibaret olmasını göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, boyutları birbirinden farklı olan kenevirlerin kuş gübresinin toprağa karışmasıyla kendiliğinden yetişmiş olabileceği gerekçesiyle sanıkların beraatine karar verdi. Mahkeme Başkanı, kararını açıkladıktan sonra Vedat Sevim ve annesi Makbule Sevim'i, kuş yemlerine ve bahçelerinde yetişen bitkilere dikkat etmeleri konusunda uyardı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir