Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.661
-1.82%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Bolu'da kurbanın ayağı vinçle yukarı kaldırıldı

  Bolu'da kurbanın ayağı vinçle yukarı kaldırıldı

  Bolu'da kurban kesmenin ilk hayvanca görüntüsü.. Tekrarının olmaması dileğiyle..
  • 25.10.2012 - 12:02

  Bolu da kurbanın ayağı vinçle yukarı kaldırıldı #1

  BOLU'da, vince asılarak kesilmek istenen dana, ayağına bağlanan zincirleri kırınca, dananın başında bulunan imam geri geri giderken açılan kuyuya düştü. Tekbir getirmeye devam eden imam kuyudan çıkarak danayı kesti. Kurbanın kesildiği anı izleyen çocuklar ise korkuyla kaçtı.

  BOLU'DAKİ VİNÇLİ KURBAN KESME GÖRÜNTÜLERİ

  KURBANLIĞI VİNÇLE YATIRDILAR

  Kurbanlık hayvanlarını sabahın erken saatlerinden itibaren kesmeye başlayan vatandaşlar, boş arazilerde ve evlerinin bahçelerinde kesim yaptı. Dodurga Mahallesi'nde ise çocukların gözü önünde kurban kesimi yapıldı. Boş araziye getirdikleri danayı güçlükle zapteden 4 kişi, danayı yatıramayınca vince bağladı. Dananın ayakları zincirle bağlanırken, vinç yukarı kaldırılarak dana yere yatırılmaya çalışıldı.

  Bolu da kurbanın ayağı vinçle yukarı kaldırıldı #2

  İMAM KUYUYA DÜŞTÜ

  Tekbir getiren bir imam, dananın ayaklarındaki zincirleri kırmasıyla geri geri giderken açılan kuyuya düştü. Tekbir getirmeye devam eden imam, çukurdan çıktıktan sonra danayı kesti. Bu sırada küçük yaştaki çocuklar kesim anını korku dolu gözlerle izlerken, bazı çocuklar da kaçtı.

  KURBANLIĞI TRAKTÖRÜN ARKASINA BAĞLADILAR

  Sağlık Mahallesi'nde ise traktörün arkasına bağlanan inek, ipini kopartarak kaçtı. İneği yakalayan 5 kişi, küçük yaştaki kız çocuğunun kullandığı traktöre ineği bağladı. Kız çocuğu traktörün arkasına bağlanan ineği götürürken, inek devrildi. Bacaklarının üzerinde bir süre sürüklenen inek, trektörün durdurulmasıyla kaldırılarak kesime götürüldü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir