Euro
9.3621
0.11%
Dolar
7.8147
0.01%
Altın
446.83
-0.6%
Borsa
1.311
-1.35%
Bitcoin
145.337
2.23%
9ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 9 C

  Bolu'da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı

  Küçük yaşlardan beri araba merakı olan koleksiyoner, 320 araçlık koleksiyonu için yaklaşık 150 bin lira harcadığını dile getirdi.
  • AA
  • 24.07.2020 - 11:54
  Bolu'da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı

  Bolu'da, vinç işletmeciliği yapan 36 yaşındaki Okan Kayışoğlu, çocukluk hayali olan maket araçlardan oluşan koleksiyonunu 2013 yılında oluşturmaya başladı.

  Değişik markalardan 1960 modelden 2020 modele kadar 320 araca ulaşan koleksiyonuna evinde gözü gibi bakan Kayışoğlu, araçlarının haftada bir bakım ve temizliklerini yapıyor.

  ASKERE GİTMEDEN ÖNCE BAŞLADI

  Okan Kayışoğlu, araba merakının çocukken başladığını, askere gitmeden önce de koleksiyona yöneldiğini belirtti.

  Askere gittikten sonra babasının koleksiyonunu çocuklara dağıttığını anlatan Kayışoğlu, “Askerden geldikten sonra elimde kırmızı bir vinç vardı. Onun yanına bir vinç daha alayım derken sona baktım kamyonlar, tırlar, otomobiller var. Derken koleksiyon oluşmaya başladı.” diye konuştu.

  Kayışoğlu, eski kamyonlara merakının çok olduğunu ifade ederek, 2013 yılından bu yana bu işe daha kapsamlı girdiğini, güzel bir koleksiyon oluşturduğunu vurguladı.

  Bolu da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı #1

  “BENİM İÇİN KOLEKSİYONUMA DEĞER BİÇİLEMEZ”

  Koleksiyonun, zaman geçirmek için evde uğraştığı bir meşgale olduğunu aktaran Kayışoğlu, “Türkiye'de bu işi yapan çok arkadaşım var. Onlarla görüşüyorum ve birbirimize destek oluyoruz. Arada da paslaşıyoruz. Bu koleksiyon sayesinde güzel arkadaşlıklar da yakaladım. Bolu'da bu şekilde fazla yok. Türkiye genelinde 15 kişi varsa ben koleksiyonumla ilk dördün arasına girebilirim.” diye konuştu.

  Bolu da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı #2

  “150 BİN LİRA HARCADIM”

  Kayışoğlu, koleksiyonunda 320 aracın bulunduğuna işaret ederek, “1960'ın kamyonlarından 2020 yılına kadar olanlar var. Koleksiyonumda bulunan araçları isteyen çok. Bende bulunan bazı araçlardan Türkiye'de sadece 3-5 kişide var. Koleksiyonumda bulunan aracın birçoğu yurt dışından geliyor. Özellikle tır olarak geliyor. Biz bunları kamyona çevirtiyoruz. Bu şekilde el yapımı oluyor. Kasa koyuyorlar, uzatıyorlar. Koleksiyonum için yaklaşık 150 bin lira harcadım. Benim için koleksiyonuma değer biçilemez.” ifadelerini kullandı.

  Bolu da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı #3

  DİĞER KOLEKSİYONCULAR DA İSTİYOR

  Birçok koleksiyoncunun elinde çok değerli araçların olduğunu anlatan Kayışoğlu, diğer koleksiyoncuların kendisinden istediği ve vermediği bir aracı bulunduğunu, bu aracın kendisi için çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.

  Bolu da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı #4

  Bolu da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı #5

  Bolu da model araç koleksiyonu için dünyaları harcadı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir