Petrol
112.47
0.38%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.000
-1.95%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Bolu'da orman yangını

  Abant Tabiat Bölgesinde bulunan ormanlık alanda yangın başladı.
  • 17.08.2014 - 02:28
  Bolu'da orman yangını

  Bolu da orman yangını #1

  Dereceören köyü mevkisinde, bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Ormandan dumanlar yükseldiğini gören köylüler, ALO 177 hattını arayarak, durumu Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.

  Olay yerine, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Bolu Belediyesi İtfaiyesine bağlı çok sayıda itfaiye aracı ile arazöz sevk edildi.

  Orman ekipleri ve köylüler yangının söndürülmesi için çalışma başlattı. Yangın söndürme ekipleri, yangının çıktığı alanın sarp ve engebeli olması nedeniyle zaman zaman zorluklar yaşadı.

  Basın mensuplarına, ormandan duman çıktığını görünce hemen Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine haber verdiklerini söyleyen köylüler, yangın söndürme ekipleri gelinceye kadar yangına kendi imkanları ile müdahale etmeye çalıştıklarını ifade ettiler.

  YANGIN KONTROL ALTINDA

  Yetkililer, Karaçam ağaçlarının bulunduğu alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının örtü yangını şeklinde gerçekleştiğini ifade ederek, yangının söndürülmesi için, Bolu, Aladağ ve Gerede Orman İşletme Şefliklerinden 1'er adet Mudurnu Orman İşletme Şefliğinden ise 2 adet arazöz ile 24 orman işçisi ve 7 Orman Bölge Müdürlüğü yöneticisinin çalışmaları sürdürdüğünü belirtti.

  Bunun yanında, Bolu Belediyesi İtfaiyesi ekiplerinin de bölgede olduğunu kaydeden yetkililer, yangın söndürme ve soğutma çalışmalarının bölgede bulunan ekipler ve köylülerin yardımı ile öğle saatlerine kadar devam edeceğini bildirdi.

  Yetkililer, yangının ne kadar bir alanda etkili olduğunun henüz belirlenemediğini de ifade ederek, hasar tespit çalışmalarının yangın tamamen söndükten sonra başlayacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir