Dolar
6.7603
0.111%
Euro
7.6615
0.047%
Altın
1711.21
-0.175%
Borsa
109536.92
0%
G. Altın
372.082
-0.0139%
Bitcoin
66321.43
0.6224%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Bombacıyla olan soyisim benzerliği başına dert açtı

  Adıyaman’da Suruç ve Ankara bombacılarıyla soyismi aynı olan kişi, hem işinden hem de evlenmekten oldu.
  • İHA
  • 23.10.2015 - 10:39

  Bombacıyla olan soyisim benzerliği başına dert açtı

  Suruç bombacısı Abdurrahman Alagöz’ün ardından Ankara bombacısının da ağabeyi Yunus Emre Alagöz olduğunun açıklanmasının ardından soyismi ‘Alagöz’ olan aileler sıkıntı çekiyor. Adıyaman merkez ve ilçelerinde birbirine akraba olmayan 5 farklı ‘Alagöz’ ailesi bulunuyor.

  İŞİNİ KAYBETTİ

  Adıyaman merkez Altınşehir Mahallesi’nde iletişim sektörü üzerine iş yeri bulunan ve internet üzerinden elektrik, telefon, su, doğalgaz, GSM gibi faturaların ödeme işlemi yapan Ahmet Alagöz’ün aboneliği iptal edildi.

  BOMBACILARLA AKRABALIĞI YOK

  Kurumsal bir firmanın aboneliğini iki ay önce alan Ahmet Alagöz adlı işletme sahibi de bombacılarla akraba olmamasına rağmen, soyisminden dolayı zarar gördü.

  Ahmet Alagöz adlı esnaf, kendisinin soyisminden dolayı aboneliğinin iptal edildiğini iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

  Ahmet Alagöz, firma yetkililerin ilk olarak ‘iş yerinin kapalı olduğu’ gerekçesiyle sistemi kapattıklarını kendisine bildirildiğini ancak, kendisinin güvenlik kameralarıyla bu gerekçeyi çürütmesinden sondan, ‘tek taraflı’ sözleşmenin fesih edildiğinin kendisine bildirildiğini açıkladı.

  SEVDİĞİ KIZI ALAMADI

  Kendisi gibi birçok ‘Alagöz’ soyisimli aile olduğunu ve bazılarının soyisimlerini değiştirmek istediğini vurgulayan Ahmet Alagöz, bir kişinin yaptığı canilik yüzünden herkesin suçlanmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Adıyaman dışında sevdiği bir kız olduğunu ve istemeye gittiklerinde, soyisim ve Adıyamanlı olmasından dolayı sevdiği kızı vermediklerini aktaran Ahmet Alagöz, işinin ve sevdiği kızın peşini bırakmayacağını söyledi.

  Görüş Bildir