Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2428
0.01%
Dolar
17.8913
-0.12%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.948
0.56%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Borcunu ödemeyen Adanalıya kırbaçla işkence yaptılar

  Adana'da bir kadın tarafından kandırılıp buluşma yerine getirilen bir kişi önce kırbaçla ve sopayla darp edildi, sonra şişeye oturtularak bin 60 lirası gasp edildi.
  • 23.02.2015 - 11:50
  Borcunu ödemeyen Adanalıya kırbaçla işkence yaptılar

  Borcunu ödemeyen Adanalıya kırbaçla işkence yaptılar #1

  Olay Seyhan ilçesi, Ziyapaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Süvar A. (40), Abdullah O.'dan (41) 21 bin lira borç para aldı. Süvar A. aldığı parayı söz verdiği gün ödemedi. Bunun üzerine Abdullah O. parasını almak için bir plan yaptı. Abdullah O., ortak tanıdıkları olan Gülcan G. (44) isimli kadına Süvar A.'yı arayıp kahve içmeye davet etmesine daha sonra da Adnan Menderes Bulvarı'nda bir yere getirmesini istedi.

  Gülcan G., Süvar A.'yı arayıp bir kafeye çağırdı. Burada buluşup kahve içtikten sonra otomobil ile Adnan Menderes Bulvarı'nı götürdü. Burada Abdullah O., İbrahim Ersan D. (37) ve İbrahim E. (27) Süvar A.'yı başka bir otomobile bindirip ellerini bağlayarak Ziyapaşa Mahallesi'nde bir eve getirdi.

  RAKI ŞİŞESİNE OTURTTULAR

  Abdullah O, İbrahim E. ve İbrahim Ersan D. eve getirdikleri Süvar A.'yı borcunu ödemediği gerekçesiyle sopa, kırbaç ve yumrukla öldüresiye dövdü. Şahıslar daha da ileriye giderek Süvar A.'yı soyup rakı şişesine oturttular. Süvar A. yediği dayağın ve çektiği işkencenin sonucunda kendinden geçti.

  İŞKENCEYİ GÖRÜNTÜLEDİLER

  Şahıslar yaptıkları işkenceyle yetinmeyip, bu anları cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntüleyip kaydettiler. Şahıslar, Süvar A.'yı, polise gitmesi halinde görüntüleri internete koyup rezil etmekle tehdit ettiler. Daha sonra Süvar A.'nın cep telefonunu ve bin 60 lira parasını aldılar.

  ŞAHISLAR UYUYUNCA KAÇTI

  Süvar A. yediği dayak sonucunda kendinden geçince şahıslar işkence yapmayı bıraktı. Gün boyu Süvar A.'ya işkence yapmaktan yorgun düşenşahıslar da uykuya daldı. Kendine gelen Süvar A. ellerini çözüp evden kaçmayı başardı. Bir vatandaşın telefonunda polisi arayan Süvar A. işkenceye maruz kaldığını söyleyip şahısların bulunduğu adresi verdi. Bunun üzerine polis yaptığı operasyonda biri kadın 4 kişiyi evde yakaladı. Yapılan çalışmada işkence aletlerine de el konuldu. Cep telefonu kontrollerinde de Süvar A.'ya yapılan işkencenin an be an görüntülendiği ortaya çıktı. Zanlılar sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Süvar A.'yı kandırıp buluşma yerine getiren Gülcan G. gözyaşlarına tutamadı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir