Petrol
95.99
-0.62%
Euro
18.2217
-0.22%
Dolar
18.1142
0.19%
Altın
1.023
0.16%
Borsa
3038
0.00%
Bitcoin
392.585
-8.34%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Borcunu ödemeyenlere öyle bir şey yaptı ki..

  Mardinli esnaf borcunu ödemeyen müşterilerinin isimlerini dükkanının girişine astı.
  • 22.12.2011 - 13:57
  Borcunu ödemeyenlere öyle bir şey yaptı ki..

  Borcunu ödemeyenlere öyle bir şey yaptı ki.. #1

  Mardin'de, beyaz eşya mağazası sahibi Hamit Hançer, alışveriş yapıp borçlarını ödemeyen müşterilerinin isimlerini listeye yazıp işyeri camına astı.

  'Borcunu Ödemeyenler' başlığı adı altında listeyi asan Hançer, "Benim borçlulardan 400 bin lira alacağım var. Avukat tutup dava açtım ama bir sonuç elde edemedim. Son olarak borçluları teşhir etmeye karar verdim" dedi.

  "BENİM DE BORCUM VAR"

  Mardin kent merkezinde beyaz eşya mağazası sahibi Hamit Hançer, kendisinden alışveriş yapıp borçlarını ödemeyenleri mahkemeye verdi. Ancak henüz bir sonuç alamayan Hançer, borçlarını ödemeyenlerin isimlerini işyerinin camına astığı, 'Borcunu ödemeyenler' başlıklı liste ile teşhir etti. Borçlulardan 400 bin lira alacağının olduğunu söyleyen Hançer, "Benim de piyasaya borçlarım var. Borçlulara defalarca uyarılarda bulundum hatta onları teşhir edeceğimi de söyledim. Ancak sonuç elde edemedim" dedi.

  'SONUÇ ALAMAZSAM DİĞERLERİNİ DE TEŞHİR EDECEĞİM'

  Borçlularının borçlarını ödemek yerine döviz aldıklarına tanık olduğunu söyleyen Hamit Hançer, şöyle konuştu: "Ben, alacaklarımı tahsil edemediğim için piyasadan aldığım borçları ödeyemiyorum. Alacaklarımı tahsil etmek için avukat tuttum. Bugüne kadar 26 bin lira sadece avukatlık ücretleri ödedim. Bana da yazık değil mi? Temmuz ayında borçlularımı teşhir edeceğim diye bir uyarıda bulundum ve bu konuda gazetelerde haber çıktı. Ama buna rağmen kimse gelip borçlarını ödemedi. Ben de son çare olarak borçluların isimlerini listelere yazarak vitrine astım ve bütün Mardin'e teşhir ettim. Listeye isimlerini yazdıklarım daha borçlularımın yüzde 25'i bile değil. Eğer bir sonuç alamazsam diğerlerini de teşhir edeceğim."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir