Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.970
-0.39%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Borcunu ödemeyince elektriği kesilen belediyeden tehdit

  Şırnak'ta İdil Belediyesi elektrik borcunu ödeyemeyince DEDAŞ, ilçeye su sağlayan pompanın elektriğini kesti. Belediye Başkanı, "sokağa dökülürüz" diye tehdit savurdu.
  • 15.01.2015 - 14:47
  Borcunu ödemeyince elektriği kesilen belediyeden tehdit

  Borcunu ödemeyince elektriği kesilen belediyeden tehdit #1

  Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, belediyenin elektrik borcunu ödemediği gerekçesiyle, Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ) ilçe merkezine içme suyu sağlayan Cehennem Deresi'ndeki pompaj istasyonuna giden elektrikleri kesti. İdil Belediye Başkanı DBP'li Mehmet Muhdi Aslan, "Gerekirse sokaklara dökülürüz." dedi.

  BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

  DEDAŞ'ın ilçeye içme uyunu sağlayan Cehennem Deresi'ndeki pompaj istasyonuna giden elektriği kesmesinin ardından, İdil Belediye Başkanı Mehmet Muhdi Aslan, Başkan Yardımcısı Nevin Oyman, Sırtköy Belediye Başkanı Evin İğdi, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları, DBP İlçe Başkanı Hasan Yalman'ın da aralarında bulunduğu bir grup, belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. Belediye Başkanı Mehmet Muhdi Aslan, gerekirse sokaklara döküleceklerini belirterek şunları söyledi:

  Borcunu ödemeyince elektriği kesilen belediyeden tehdit #2

  "BİZİM ÖDEDİĞİMİZ RAKAMI KABUL ETMİYORLAR"

  "Cehennem Deresi'nden gelen su motorlarına ait elektriğimiz kesilmiştir. Biz belediyeyi devralırken yaklaşık 7-8 milyon borç vardı. Kendi imkanlarımızla bu borcu ödemeye çalıştık. Her ay düzenli olarak DEDAŞ'a 100 bin lira ödememize rağmen, bu rakamı kabul etmiyorlar. DEDAŞ bize borcun tamamını ödememizi, ödemememiz halinde suyumuzu keseceklerini söylüyor. İdil Belediyesi'ne ayda 600-700 bin lira para geliyor. Yani bir anda 6-7 milyon lirayı nasıl verebileceğimizi düşünüyorlar."

  GEREKİRSE SOKAKLARA DÖKÜLÜRÜZ

  Bugün itibariyle suyumuzun geldiği Cehennem Deresi'nde bulunan motorlara ait elektrik kesilmiştir. Biz de DEDAŞ'a diyoruz ki, isterse özel bir şirket olsun, isterse devlete ait bir şirket olsun; suyumuza ait elektiriği kesmelerini kınıyoruz. Diyoruz ki, nasıl anlıyorlarsa anlasınlar, biz halkımız ile beraber DEDAŞ'a karşı elimizden geleni yaparız. Gerekirse sokaklara dökülürüz. Belediye başkanları ve meclis üyelerimizin başı da gitse, suyumuzun kesilmesini kabul etmeyiz.

  ANCAK BU KADARINI ÖDEYEBİLİRİZ

  DEDAŞ'a sesleniyoruz; bizim olanaklarımız bunlardır. Ancak bu kadar ödeyebiliriz. DEDAŞ'ı kınıyoruz. Halkımıza sesleniyoruz; arkamızda durun, bırakmayın suyumuz kesilsin. Halkımıza zaten güveniyoruz, belediyesine yüzde 85 oy veren bir halk, belediyesinin de arkasında duracaktır."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir