Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.994
-2.98%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Boşanmış Babalar Derneği Başkanı'na yakalama kararı

  Muhammet Özen, "Karılarını öldüren erkekleri alınlarından öpüyorum" diye bir gazeteye verdiği röportaj nedeniyle yargılanıyor.
  • 08.09.2015 - 16:08
  Boşanmış Babalar Derneği Başkanı'na yakalama kararı

  Boşanmış Babalar Derneği Başkanı na yakalama kararı #1

  Mağdur Boşanmış Babalar Derneği'nin Başkanı Muhammet Özen, ulusal bir gazeteye verdiği röportajda, “Karılarını öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum" şeklindeki sözleri, başta kadın dernekleri olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden büyük tepki çekti.

  "DEVLET ERKEK İÇİN İKİ SEÇENEK SUNUYOR"

  Halen öğretmenlik yapan Özen bu röportajında kadınlar hakkında çıkarılan yasaların erkekleri mağdur ettiğini, mahkemelerin babaları ömür boyu nafaka ödemeye mahkum ettiğini, ödemeyenlerin ise cezaevine girdiğini söyledi. Boşanıldığı zaman devletin erkeğin elinden her şeyi alıp kadına verdiğini savunan Muhammet Özen, “Devlet erkek için iki seçenek sunuyor. Ya ömür boyu nafaka öde, ya da onu öldür diyor. Başka seçenek bırakmıyor" dedi.

  "BU HASTALIKLI ZİHNİYET CEZALANDIRILMALI"

  Öğretmenlik yapan Muhammet Özen'in söylediği bu sözleri üzerine eski eşi Hasibe Kabadayı'nın avukatı Pelin Yayalar ve İzmir Barosu Kadın Hakları ve Hukuk Araştırma Merkezi Sorumlusu Avukat Nuriye Kadan, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, "Bu hastalıklı zihniyet cezalandırılmalı" dedi. Savcılık ifadesinde sözlerinin arkasında olduğunu belirten Muhammet Özen, hakkında 'Tahrik ve suçluyu övme' suçlarından 5 ile 10 yıl arasında hapis istemiyle İzmir 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

  İzmir 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan ikinci duruşmaya, tutuksuz yargılanan Muhammet Özen katılmazken, Hasibe Kabadayı ve avukatı Pelin Yayalar ile İzmir Barosu adına Avukat Nuriye Kadan, Sibel Şahin Engin ve Tacettin Üstündağ katıldı. Hakim Leman Çalışkan, sanığın belirtilen adresinden taşındığını, yeni adresinin tespit edilmesi için emniyete yazılar yazıldığını, gelen yazıda, emniyet görevlilerinin sanık ile telefon görüşmesi yaptığını, sanığın işlerinden dolayı İstanbul'da olduğunu, duruşma gününde gelmesinin bildirildiğini, ancak sanığın işleri nedeniyle İzmir'e gelmesinin mümkün olmadığını söylediğini zapta geçirtti.

  ESKİ KARISI DA ŞİKAYETÇİ

  Duruşmada ifade veren şikayetçi Hasibe Kabadayı, “Sanık benim eski kocam olur. Boşanmamıza rağmen, tehdit ve hakaretleri ile fiziksel şiddeti devam ediyor. Gazetede yazılanlar hepsi doğrudur. Tehditleri gazetede yazıldığı gibi devam etmekte. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılmasını ve davalara katılmak istiyorum" dedi.

  Hakim Leman Çalışkan, ikinci kez duruşmaya gelmeyen sanık Muhammet Özen, hakkında yakalama kararı çıkartılmasına karar verip, duruşmayı erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir