Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2539
0.07%
Dolar
17.9192
0.04%
Altın
1.022
-0.05%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.481
0.09%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Boydak Holding işçileri eylemine son verdi

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu, Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikalarında işçilerin düşük zamma tepki olarak başlattığı iş bırakma eylemi sona erdi.
  • DHA
  • 06.02.2015 - 19:31
  Boydak Holding işçileri eylemine son verdi

  boydak

  Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikası işçileri, düşük zamma tepki gösterek iş bırakma eylemi başlatmıştı.

  YANLIŞ BİLGİLENDİRME

  Eylem üzerine Ankara’dan Kayseri’ye gelen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, konfederasyona bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası üyesi işçilerin, Boytaş’a ait fabrikalarda yanlış bilgilendirme nedeniyle işi bıraktıklarını ancak bugün itibarıyla işçilerin tekrar işbaşı yaptıklarını söyledi. Aslan, açıklamarında şunları söyledi;

  YÜZDE 6 ZAM SÖYLENTİSİ

  "Sendikamızla Boytaş işvereni arasındaki toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Süreç henüz tamamlanmadı. Ancak işçiler arasında görüşmelerin tamamlandığı ve yıllık yüzde 6 zam verileceği gibi bir söylenti yayılmış. İşçi arkadaşlarımız da böyle bir bilgi alınca haklı olarak tepkilerini ortaya koymuşlardır. Fakat bu yayılan bilgi doğru değildir. İşverenle toplu sözleşme görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmeler sonucunda işverenle makul bir seviyede anlaşacağımızı ümit ediyorum. Gelip işçi arkadaşlarımızla görüştük ve önemli bir aşamayı geride bıraktık. İşçi arkadaşlarımızın tamamı işlerinin başındadırlar."

  HİÇBİR İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILMAYACAK

  Settar Aslan, bu eylemden dolayı hiçbir işçinin işten çıkarılmayacağını da sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir