Euro
15.4730
0.29%
Dolar
13.5546
0.26%
Altın
792.9140
0.41%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
580.895
-0.36%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  Böyle hayvansever görülmedi

  1 ay önce düştüğü çukurdan kurtarılan köpeği gören kadın sevinçten bayıldı.
  • 16.08.2012 - 14:27
  Böyle hayvansever görülmedi

  Böyle hayvansever görülmedi #1

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi Muallimköy'de bir köpek , yaklaşık bir ay önce düştüğü çukurdan, Gebze İtfaiyesi ve AKUT görevlilerinin 4,5 saatlik uzun uğraşları sonucunda kurtarıldı. Köpeğin kurtarıldığını gören bir hayvansever heyecanına yenik düşerek bayıldı.

  1 AY BOYUNCA KURTARILAMADI

  Dilovası Organize Sanayi Bölgesi içinde faaliyet gösteren bir kömür fabrikasının bahçesindeki kanalizasyon çukuruna düşerek mahsur kalan köpeği, bir aya yakın bir süredir çevrede bulunan fabrika çalışanları besleyip kurtarılması için çaba gösterdi. Ancak köpek tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Bunun üzerine devreye Gebze Belediyesi Veteriner ekibi, Gebze İtfaiyesi çalışanları ve AKUT görevlileri girdi. Onlarca hayvanseverin de takip ettiği kurtarma operasyonunda önce merdivenle kanalizasyon çukuruna inildi. Bu sırada ürkerek rogarın derinliklerine kaçan köpeğe ulaşmak mümkün olmadı. Ekipler, olay yerine iş makinesi çağırarak köpeğin kaçtığı rogarın bağlandığı bir sonraki kanalizasyona başka bir rogar kapağının altını kazarak ulaştı. Buradan içeri giren itfaiye ekipleri, tazyikli su vererek hayvanın ürkütüp düştüğü çukura geri dönmesini sağladı. Bu sırada çukurun dibinde bekleyen itfaiye görevlisi köpeği yakalayarak arkadaşlarının da yardımıyla yukarı çıkardı.

  ARKADAŞLARI YERİNE KÖPEKLE İLGİLENDİLER

  Hayvanseverlerin de katıldığı kurtarma operasyonunda, köpeğin kurtarıldığını gören bir hayvansever, heyecanına yenik düşerek yere yığıldı. Arkadaşlarının yere yığıldığını gören hayvanseverler, önce arkadaşlarıyla ilgilendi daha sonra kurtarılan köpeğin yanına gitti. Kurtarılan köpek, yetkililer tarafından kontrolleri yapılmak üzere Gebze Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü.


  Görüş Bildir