Petrol
94.36
-0.51%
Euro
18.1975
0.05%
Dolar
18.578
-0.03%
Altın
1.022
-0.08%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
374.454
-1.82%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Bugün hava nasıl olacak

  Yurt genelinde havalar soğuyor.
  • 11.03.2012 - 08:58
  Bugün hava nasıl olacak

  Bugün hava nasıl olacak #1

  Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz ile Kahramanmaraş, Osmaniye sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Artvin çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

  SOĞUK HAVALAR GERİ DÖNDÜ

  Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

  Hava sıcaklığı: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

  Rüzgar: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında doğu ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

  UYARILAR

  * Buzlanma ve don uyarısı: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  * Çığ uyarısı: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  * Kar erimeleri uyarısı: Hava sıcaklığında beklenen artış nedeniyle, yerde kar örtüsü bulunan iç bölgelerde özellikle güneşlenmenin yaşandığı öğle saatlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  Görüş Bildir