Euro
10.3686
0.48%
Dolar
8.869
0.59%
Altın
495.45
-0.15%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
370.423
-2.97%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Buldukları parayı harcayan çocuklar karakolda göbek attı

  Adana'da, buldukları bin 617 lira ile kebap ziyafeti yapıp, bisiklet ve telefon alan 3 çocuk, karakolda da göbek attı.
  • 11.04.2016 - 16:00
  Buldukları parayı harcayan çocuklar karakolda göbek attı

  Olay, Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş mahallesinde meydana geldi. Bir ayakkabı firmasında çalışan 33 yaşındaki Y.G., 4 Nisan 2016 günü Ziyapaşa bulvarındaki bir ATM’den maaşını çekip cebine koydu. Genç kadın daha sonra Şinasi Efendi caddesinden çalıştığı iş yerine doğru giderken cebindeki toplam bin 617 lira parayı yere düşürdü. Genç kadın, farkına varmadan yoluna devam etti.

  Buldukları parayı harcayan çocuklar karakolda göbek attı #1

  PARAYI MENDİL SATAN ÇOCUKLAR BULDU

  Bu sırada genç kadının hemen arkasından caddede mendil satan 3 çocuk göründü. Çocuklardan biri yerde para olduğunu görünce parayı alarak arkadaşlarına da işaret edip hemen olay yerinden uzaklaştı. Genç kadın iş yerine geldikten sonra parasını düşürdüğünü fark edince, geldiği güzergahı kontrol ettikten sonra durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis hem görgü tanıklarıyla hem yaptığı güvenlik kamerası incelemesinde 3 çocuğun parayı bulup kaybolduğunu belirledi. Polis ekipleri parayı bulan çocukların sürekli bu caddede mendil satan A.B. (11), A.D. (12) ve A.D. (13) isimli çocuklar olduğunu tespit etti. Polisin evlerinden aldığı 3 arkadaş, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Psikolog eşliğinde ifadesi alınan çocukların buldukları parayı paylaştıklarını söyledikleri öğrenildi.

  Buldukları parayı harcayan çocuklar karakolda göbek attı #2

  "PARAYI ÇALMADIK, BULDUK"

  Ayrıca sağlık kontrolünden geçirilen çocuklar basın mensuplarının soruları üzerine "Parayı çalmadık, bulduk. Kadın ile görüşebilseydik helal etmesini isteyecektik" dedi. Çocuklardan A.D. (12) parayla bisiklet aldığını, A.B. de parayla annesine cep telefonu alarak hediye ettiğini, geri kalan parayı da annesine verdiğini söyledi. A.D. (13) ise uzun zamandır kebap yemediğini bu nedenle parayla kebap yediğini söyledi. Y.G. ise çocuklardan zararının giderilmesi için şikayetçi oldu. Çocukların karakolda göbet atmaları da dikkat çekti.

  Buldukları parayı harcayan çocuklar karakolda göbek attı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir