Petrol
88.15
1.36%
Euro
19.5915
1.00%
Dolar
18.6343
0.01%
Altın
1.079
1.81%
Borsa
5046
1.38%
Bitcoin
322.170
1.02%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Bulgaristan vatandaşları sandık başında

  Kocaeli ve Sakarya'da yaşayan Bulgaristan vatandaşları, cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitti.
  • AA
  • 06.11.2016 - 10:10
  Bulgaristan vatandaşları sandık başında

  Bulgaristan vatandaşları sandık başında #1

  İzmit'teki Namık Kemal Anadolu Lisesi ile Gebze'deki Mehmet Alp Tiryakioğlu İlkokulunda sandık kurulan Kocaeli'de oy kullanma işlemi başladı.

  SAKARYA'DAKİ VATANDAŞLAR DA KOCAELİ'NE GELDİ

  Sakarya'da yaşayan seçmenler otobüslerle oy kullanmak için Kocaeli'ye gelirken, İzmit'teki sandıkta yoğunluk oluştu. Oy kullanma işlemi saat 19.00'da sona erecek.

  "KOCAELİ'DE 2 SANDIK AÇILDI"

  Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALTÜRK) Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimler için Kocaeli'de 2 sandık açıldığını ve bunun yetersiz olduğunu belirterek, 2014'teki milletvekilliği seçimlerinde Türkiye genelinde 130 sandık açılmışken bu seçimlerde 35 sandık açıldığını bildirdi.

  Bulgaristan vatandaşları sandık başında #2

  Sakarya ve Bilecik'te hiç sandık açılmadığına dikkat çeken Çolakoğlu, "Kocaeli'de İzmit ve Gebze'de birer sandık açıldı. Yoğun olarak oralarda oy kullanılıyor. İzmit'teki sandığa Derince, Körfez ve Sakarya'dan da oradaki derneklerimizin organizasyonuyla vatandaşlar gelip oylarını kullanıyor." diye konuştu.

  Bulgaristan vatandaşları sandık başında #3

  Çolakoğlu, yeni dönemde demokratik haklarını korumayı ve geliştirmeyi istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

  "Bu seçimlerle de demokratik haklarımızı kullandığımızı ve Bulgaristan'daki bağlarımızı kesmediğimizi göstermeye çalışıyoruz. Beklentilerimizden biri de sandıkları konusundaki antidemokratik uygulamanın ortadan kaldırılması. Zira 2 seçim üst üste oy kullanmayan vatandaşın seçim listelerinden düşürülmesi söz konusu. Sandık koymayınca vatandaş nasıl oy kullanacak? Seçmenlere kesinlikle yılmadan daha fazla demokratik hak deyip daha fazla oy kullanmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz."

  Bulgaristan vatandaşları sandık başında #4

  Bulgaristan vatandaşları sandık başında #5


  Görüş Bildir