Euro
10.1201
-0.02%
Dolar
8.566
0.08%
Altın
496.69
0.31%
Borsa
1.36
0.02%
Bitcoin
339.317
6.61%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Burdurlu Kore gazisinden AK Partili vekile tepki

  Burdur'da 85 yaşındaki Kore gazisi Bekir Kırlı, AK Parti'nin Bucak Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği isim nedeniyle Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'e tepki gösterdi.
  • 18.03.2014 - 12:26
  Burdurlu Kore gazisinden AK Partili vekile tepki

  Burdurlu Kore gazisinden AK Partili vekile tepki #1

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun toplu temel atma ve tesis açılışı için dün Bucak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de konuşma yapması için kürsüye davet edildi.

  "5-10 KURUŞA SATILDI"

  Kalabalığın ön tarafında oturan Kore gazisi Bekir Kırlı da anonsun ardından yerinden kalkarak kürsüye yöneldi. Polisler tarafından etrafı çevrilen ve kürsüden uzaklaştırılmaya çalışan Kırlı, Milletvekili Özçelik’e hitaben "5, 10 kuruşa satıldı" sözlerini sarf etti. Polislerin Kırlı’yı tören alanından uzaklaştırma girişimine protokolden gelen ikaz üzerine, Kore gazisi sandalyesine yeniden oturtuldu.

  "BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN AYAZ'I YİYEN SENSİN"

  Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik, konuşmasını tamamladıktan sonra Bekir Kırlı’nın yanına gelerek boynuna sarıldı. Özçelik’in tepkisinin nedenini sorması üzerine Kırlı, "Belediye Başkanı Ramazan Ayaz’ı yiyen sensin. Seçimi kaybedersen Başbakan sana sorar, bana sormaz, hadi. Ben de Ak Partiliyim. Fakat Bayram Özçelik, üç beş kişinin lafına bakarak Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz’ın belediye başkan adaylığına engel oldu.

  "KAZANAMAZSA BAŞBAKAN ONDAN HESAP SORACAK"

  Başarılı ve tekrar aday olması halinde Ayaz’ın kazanacağı bilinmesine rağmen başkasını aday gösterdi. Bu tepkimi yüzüne söylemek için kürsüye yürüdüm. Eğer Bucak’ta Ak Parti seçimi kaybederse Başbakan’ın da ondan hesabını soracağını söylemek istedim." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir