Euro
13.9772
-0.23%
Dolar
12.3555
-0.11%
Altın
713.56
0.07%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
724.258
3.26%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Bursa'da 5 yaşındaki çocuğun organları 5 çocuğa umut oldu

  Bursa'da hayatını kaybeden 5 yaşındaki bir çocuğun ailesi tarafından bağışlanan organları 5 çocuğa umut oldu.
  • 21.09.2014 - 11:19
  Bursa'da 5 yaşındaki çocuğun organları 5 çocuğa umut oldu

  Bursa da 5 yaşındaki çocuğun organları 5 çocuğa umut oldu #1

  Küçük D.T'nin organları, ailesi tarafından bağışlandı. Bursa'da 14 gün önce D.T. isimli 5 yaşındaki bir çocuk, evlerinin balkonundan aşağıya düşerek ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Acıbadem Hastanesi'nde 14 gündür yoğun bakımda olan minik çocuk, dün akşam saatlerinde yaşam mücadelesine yenik düştü. Beyin ölümü gerçekleşen D.T.'nin ailesi zor bir karar vererek, tek çocuklarının organlarını bağışlamayı kabul etti.

  5 ÇOCUĞA UMUT OLDU

  D.T.'nin organları Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Hastanesi ve Ankara'daki bir hastanede nakil bekleyen 5 minik çocuğa umut oldu. Beyin ölümü gerçekleşmesinin ardından ameliyata alınan minik çocuğun organlarının yapılan işlemlerin ardından hastanelere sevk edileceği bildirildi.

  MİNİK ÇOCUKTAN GERİYE FOTOĞRAFLARI KALDI

  Küçük çocuğun ölümün ardından ailesi ve yakınları da derin üzüntü yaşadı. Acılı baba G.T.'de oğlunun ölüm haberini sosyal paylaşım sitesi üzerinden "14 gündür yoğun bakımda hayat mücadelesi veren biricik yavrumuzu kaybettik” yazarak paylaştı. Organları nakil bekleyen 5 çocuğa umut olan D.T.'den geriye ise, annesinin omzunda uyurken çekilmiş fotoğrafı kaldı.

  Bursa da 5 yaşındaki çocuğun organları 5 çocuğa umut oldu #2

  "BİRİLERİ ÖLÜMDEN KURTULACAK”

  Organların 5 kişiye umut olacağını ifade eden Gülten, "İnşallah birileri görecek, birilerinin kalbi atacak, birilerinin böbrekleri çalışacak ve biri de ölümden kurtulacak. Ancak dağıtım tamamlanmadı. Tetkiklerimiz devam ediyor. Çok yakın bir zamanda sanıyorum tamamlanacak ve nakil işlemleri de beraberinde gerçekleşecek” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir