Petrol
95.5
1.98%
Euro
18.3489
0.39%
Dolar
18.0937
0.81%
Altın
1.028
1.16%
Borsa
3
0.66%
Bitcoin
428.460
1.00%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Bursa'da 84 köpek zehirlenerek öldürüldü

  Bursa’nın Yenişehir İlçesi Çamönü Köyü’nde 84 sokak köpeği zehirlenerek telef edildi.
  • 25.02.2015 - 14:42
  Bursa'da 84 köpek zehirlenerek öldürüldü

  vergi.jpg

  Çamönü Köyü yakınlarında bu sabah vatandaşlar tarafından çok sayıda köpek leşi bulundu. Vatandaşların konuyu bildirdiği Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, jandarma ve belediyeye haber verdi. Olay yerine gelen Jandarma ve belediye ekipleri tutanak tuttuktan sonra baygın olduğu görülen 13 köpeği araçlarla belediye veterinerliğine götürdü.

  Telef olan köpekler ise Yenişehir Belediyesi tarafından ilçe çöplüğüne gömüldü. Baygın köpeklerden alınan kan örnekleri ve olay yerindeki bulunan kanlı şırıngalar incelemeye alındı.

  84 KÖPEK ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ

  Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, köpekleri köyün bir kilometre uzaklığında bulduklarını belirterek şöyle dedi: "Haber alır almaz olay yerine gittik. 84 köpeğin ölü, 12 köpeğin ise baygın olduğunu gördük. Vahşeti görür görmez hemen belediye ve jandarmaya haber verdik. Belediye ve jandarma yetkilileri olay yerine geldiler ve tutanaklar tutuldu. Köpekleri zehirleyenleri kimse görmemiş, ama zehirlenen köpeklerin yanlarında şırıngalar bulduk."

  ZABITA MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

  Çamönü Köyü yakınlarında köpeklerin telef edilmesiyle ilgili Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürü Rıdvan sağlık, yazılı açıklama yaptı. Çamönü Mahalle Muhtarı İbrahim Tuna’nın ihbarı üzerine bu sabah 08.50’de olay yerine gidildiğini ve boş tarlada 84 telef edilmiş, 13 de canlı köpek bulunduğunu kaydeden Sağlık, köpeklerin üzerinde iğnelerin bulunduğunu tespit ettiklerini bildirdi.

  İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile irtibat kurularak, incelemelere başlandığını ifade eden Rıdvan Sağlık, canlı olarak bulunan 13 köpeğin tedavisine başlandığını ve durumları düzelmeye başlayan hayvanların Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na sevk edileceğini kaydetti. Telef edilen köpeklerin , İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin bilgisi dahilinde Mahmudiye Mahallesi üzerinde bulunan eski çöplük alanı çevresinde kireçlenerek gömüldüğünü ifade eden Sağlık, şöyle devam etti:

  İĞNELER TOPLANDI

  "Belediyemiz ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ölü hayvanlardan numune alınmış ve ölü hayvanların üzerinde bulunan iğneler toplanmış olup, inceleme için laboratuara gönderilmiştir. Yenişehir Belediyesi olarak, İlçemiz sınırları içerisinde böylesine menfur bir hadise gerçekleştiği için üzüntü içerisinde olduğumuzu ve İlçe Jandarma ekipleri ile birlikte bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Bu menfur hadiseyi gerçekleştiren ve ilçemiz sınırları içerisine terk eden insanları belediyemiz adına kınıyor ve bu hadiseyi gerçekleştiren kişilerin takibi ve tespiti konusunda gereğini yapacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir