Dolar
6.865
0.0568%
Euro
7.7397
-0.1225%
Altın
1800.84
-0.1436%
Borsa
115793.59
0%
G. Altın
397.433
-0.1289%
Bitcoin
63371.38
-0.4891%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı

  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı

  Bir grup, Bursa Karacabey'de eylem yaparken, yoldan geçen bir otomobil, durmayarak göstericiler arasında bulunan İkizce Muhtarı Mümin Ereselli ve 3 köylüye çarptı.
  • 22.06.2014 - 10:15
  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı

  Karacabey İkizce Mahallesi’nde, KOBİ Sanayicileri Toplu İşyerleri Yapı Kooperatifi (KOTİYAK) tarafından yaptırılacak sanayi sitesine karşı çıkan köylüler, basın açıklaması yaptıktan sonra Bursa-İzmir Karayolu’nu kesti.

  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı İZLE

  Yoldan geçen bir otomobil, durmayarak göstericiler arasında bulunan İkizce Muhtarı Mümin Ereselli ve 3 köylüye çarptı. Plakası tespit edilen otomobil kaçarken, yaralanan Ereselli hastaneye kaldırıldı.

  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı #1

  ARAZİLERİNE SANAYİ SİTESİ KURULACAK

  KOTİYAK için TOKİ tarafından yaptırılacak sanayi sitesine karşı çıkan İkizce köylüleri, Doğader ve akademik oda temsilcileriyle birlikte İkizce Mahallesi’nde gösteri yaptı.

  İkizce Muhtarı Mümin Ereselli, yaptığı açıklamada, arazilerine sanayi sitesi kurulmasına karşı olduklarını belirterek, “Köylünün feryadını 150 imza ile Bursa Valiliği ve TOKİ’ye göndermemize rağmen kimse sesimizi duymadı.TOKİ şimdi de dava dilekçeleri gönderiyor. Köylünün sesine kulaklarını tıkayan TOKİ kamulaştırmanın dayanağı olan 1/100 bin ölçekli plan ile Toprak koruma kurulunun iptal kararlarına da gözlerini kapadı. TOKİ’nin hukuka saygılı olduğuna inanmıyoruz. Biz İkizce köylüleri olarak bu güzelim doğayı arazilerimizi koruyacağımıza söz veriyoruz. Bu ata yadigarı toprağı KOTİYAK’ın rant hırsına feda etmeyeceğiz” dedi.

  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı #2

  MUHTARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

  Basın açıklaması ardından köylüler yürüyerek Bursa-İzmir Karayoluna çıkarak yolu kapatmak istedi. Köylüler, yolu kontrolsüz kapatmak isterken bazı araçlar geçiş yapmak istedi.

  Köylüler araçları durdurmaya çalışınca gaza basan bir gelin arabasının ardından 16 LRK 87 plakalı otomobil, Muhtar Mümin Ereselli ile Gülsüm Arı, Fatma Arı  ve Osman Karakülah’a çarptı. Çarpmasının etkisiyle yere düşen ve başını asfalta çarpan Ereselli yaralandı.

  Eşi Sevgi, kızı Selin ve oğlu Serhat, feryat içinde Mümin Ereselli’nin yanına koştu. Araç bu sırada kaçarken, köylüler arkasından kovalayarak tepki gösterdi. Haber verilmesi üzerine 112 Acil Servis ekibi gelerek, Muhtar Ereselli’yi ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı.

  Çarpmanın etkisiyle hafif biçimde yaralanan Gülsüm Arı, Fatma Arı ve Osman Karakülah’ın ayakta tedavileri yapıldı. Sevk edilen jandarma ekipleri soruşturmaya başlarken muhtar ve köylülere çarptıktan sonra kaçan araç aranıyor. Bu arada, hastaneye kaldırılan Muhtar Mümin Ereselli’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. 

  Bursa'da otomobil eylemcilerin arasına daldı: 3 yaralı #3

  Görüş Bildir