Euro
15.2216
-0.06%
Dolar
13.6375
-0.09%
Altın
788.2460
0.02%
Borsa
1998
0.00%
Bitcoin
513.700
2.84%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C

  Bursalı genç hastanede psikoloğu rehin aldı

  Bursa'da 24 yaşındaki Salih A., doktorunun izinli olduğunu öğrenince klinikteki psikolog Kadir Çağıl Doğan'ı bıçakla rehin aldı.
  • 11.08.2015 - 14:28
  Bursalı genç hastanede psikoloğu rehin aldı

  psikologg

  Olay, saat 10.00 sıralarında İnegöl Devlet Hastanesi Poliklinik bölümü Psikiyatri kliniğinde meydana geldi. İddiaya göre, yaşadığı sorunlar nedeniyle bir süredir psikolojik destek alan Salih A., psikiyatri kliniğine giderek doktoruna muayene olmak istedi.

  PSİKOLOĞU BIÇAKLA REHİN ALDI

  Salih A., doktorunun izinde olması nedeniyle kendisine ilgi gösterilmediğini öne sürerek psikolog Kadir Çağıl Doğan'ı bıçakla rehin aldı. Çok sayıda polis ekibi hastaneye sevk edildi.

  NİŞANLISI GELİNCE TESLİM OLDU

  Salih A., polisten sorun yaşadığı nişanlısı İ.A.'nın hastaneye getirilmesini istedi. Yapılan görüşmelerin ardından Salih A.'nın nişanlısı genç kız ikna edilerek kliniğe getirildi. İlçe Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan'ın yaklaşık 1,5 saat süren ikna çabaları sonucunda Salih A., rehineyi serbest bırakarak teslim oldu.

  Elindeki bıçağı polise veren Salih A., talebi doğrultusunda yanına gelen nişanlısı ile bir süre konuştuktan sonra emniyet ve özel güvenlik görevlilerinin refakatinde Acil Servis bölümüne giderek sağlık kontrollünden geçirildi. Salih A., gerçekleştirilen kontrollerin ardından hastanenin morg kapısından çıkarılarak Alanyurt Karakolu'na götürüldü.

  KADIN HASTA: DOKTOR ÇOK KORKTU

  Olay sırasında odada bulunan 75 yaşındaki hasta Hatice Turan ise yaşadıklarını anlattı. Psikolog ile sohbet ederken bir gencin odaya girdiğini belirten Hatice Turan, "Odaya giren gence, psikolog içerde hastanın olduğunu söyleyerek çıkmasını istedi. Bıçaklı genç de 'içeriye gireceğim. Kıpırdamayın' dedi. Hemen içeri girip perdeyi çekip, camı kilitledi. Bize de 'siz çıkın teyze' dedi. Psikolog eline telefonu alınca 'bırak' diyerek üzerindeki büyük bıçağı çıkardı. Kocaman bir bıçaktı. 'Keserim seni bırak telefonu' dedi. Biz dışarı çıkarken bana 'hakkını helal et' teyze dedi. Bende çıktım. Doktora çok üzüldüm. Çok korktum. Bana bir şey yapmadı. Doktora acıdım, çok korktu" diye konuştu.

  Gözaltına alınan Salih A.'nın psikolojik sorunlar yaşadığı ve dün parkta bir kutu ilaç aldıktan sonra jiletle vücuduna zarar verdiği belirtildi. Bileklerini de keserek intihara kalkışan Salih A.'nın kaldırıldığı hastanede tedavisinin ardından taburcu edildiği ortaya çıktı. Rehin alınan psikolog Kadir Çağıl Doğan'ın ise tayininin Bolu'ya çıktığı ve cuma günü İnegöl'den ayrılacağı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


  Görüş Bildir