Euro
9.7624
0.93%
Dolar
8.1075
0.62%
Altın
461.16
0.17%
Borsa
1.387
-1.49%
Bitcoin
455.498
-0.98%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Burun estetiği ve yağ aldırma ameliyatından çıkamadı

  Burun estetiği ve yağ aldırma için Trabzon'da bir kliniğe yatan Erdinç Yıldız, ameliyatta yaşamını yitirdi.
  • 24.12.2015 - 09:35
  Burun estetiği ve yağ aldırma ameliyatından çıkamadı

  Burun estetiği ve yağ aldırma ameliyatından çıkamadı #1

  İstanbul'dan Trabzon'a giden 35 yaşındaki Erdinç Yıldız, özel bir klinikte geçen cumartesi hem burun estetiği, hem de karın yağlarını aldırmak için ameliyat masasına yattı. Genel anesteziyle uyutulan Yıldız'a önce burun estetiği yapıldı. Ardından liposuction (yağ aldırma) operasyonuna geçildi. Ancak ameliyat devam ederken Yıldız'ın solunumu durdu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen genç adam hayata döndürülemedi.

  DOKTOR SERBEST BIRAKILDI

  Sabah'tan Özgür Özdemir'in haberine göre kliniğe gelen polisler incelemelerinin ardından ameliyatı gerçekleştiren doktor Ercan Yavuz'u gözaltına aldı. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Rasim Karakullukçu'nun başlattığı soruşturma kapsamında klinik mühürlendi. Doktorsa tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Ancak mahkeme delillerin tam olarak toplanmadığını belirterek Yavuz'u tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

  GENEL ANESTESİ YETKİSİ OLMAYAN KLİNİK MÜHÜRLENDİ

  Sağlık Bakanlığı'nın "genel anestezi ameliyatlarının muayenehanelerde yapılamayacağı" yönündeki yönetmeliğine aykırı hareket ettiği yönünde rapor tutulan klinik mühürlendi. İstanbul'da toprağa verilen gencin ailesi de doktordan şikâyetçi oldu. Baba Aydın Yıldız, "Bir günde 2 ameliyat olur mu? Bu bir cinayet. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.

  "45 DAKİKA KALP MASAJI YAPTIM"

  Doktor Ercan Yavuz mahkemedeki ifadesinde, "O kadar estetik yaptım, ilk kez başıma geldi. 45 dakika kalp masajı yaptım. 112'yi aradım, geldiler ama ölmüştü." dedi. Talihsiz gencin ölüm nedeni otopsi sonucunda belli olacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir