Euro
15.533
-0.11%
Dolar
13.6868
0%
Altın
785.1
0.03%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
700.992
-0.62%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  Büşra'ya çarpan psikolog ağlayınca hakim azarladı

  Büşra'ya çarpan psikolog ağlayınca hakim azarladı

  Bağdat Caddesi'nde karşıya geçmek isteyen Feride Büşra Taşlı'ya çarparak ölümüne neden olan psikolog, mahkemede gözyaşlarına boğuldu.
  • 19.02.2016 - 10:17

  Bilkent Üniversitesi Hazırlık Sınıfı'nda burslu okuyan 20 yaşındaki Feride Büşra Taşlı, ailesini görmeye geldiği İstanbul'da 14 Ocak akşamı arkadaşlarıyla birlikte eğlenmeye gitti. Saat 22.00 sıralarında Kartal'daki evine dönmek için arkadaşlarından ayrılan Büşra'ya, Suadiye Bağdat Caddesi'nde trafik ışıklarından karşıya geçmek istediği sırada, hızla gelen lüks bir cip çarptı.

  9 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Araçlara kırmızı ışık yanmasına rağmen durmayan ve Büşra'ya çarparak ölümüne yol açan 26 yaşındaki Psikolog Zeynep Nur Koşan tutuklandı. Kırmızı ışıkta geçtiği güvenlik kameraları tarafından tespit edilen Zeynep Nur Koşan hakkında, "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak" suçlamasıyla 4.5 yıldan 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Büşra ya çarpan psikolog ağlayınca hakim azarladı #1Psikolog Zeynep Nur Koşan

  "İSTEMEYEREK OLDU"

  Anadolu 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen ilk duruşmaya, ölen Büşra'nın ailesi, tutuklu sanık Zeynep Nur Koşan ile Koşan'ın babası ve ağabeyi katıldı. İfadesine ağlayarak başlayan Koşan, "Öncelikle mahkemenin önünde ve herkesin karşısında, ölenin yakınlarına başsağlığı diliyorum. İstemeyerek oldu" dedi.

  HAKİM: "ANTİDEPRESAN ALIP GELSEYDİN"

  Hâkim Remzi Özdemir, titreyerek ve hıçkırıklarla ağlayarak konuşan Koşan'ı, "Sakin ol, milleti galeyana getirecek şekilde savunma yapma. 'Psikoloğum' diyorsun, sinirlerine hâkim olamıyorsun. Sürekli ağlayarak ifade vermenin, bana hiçbir etkisi olmaz. Bir antidepresan alıp gelseydin. Bak, ben aldım geldim. Psikologsun, reçeteyi ben mi yazayım sana?" diyerek azarladı.

  "SAATLERCE SENİ BEKLEYEMEYİZ"

  Hâkim Özdemir, ifadesini sürekli keserek anlatması üzerine de Koşan'ı, "Hanımefendi, saatlerce seni bekleyemeyiz. Daha önceki ifadelerinden farklı bir şey anlatacaksanız dinleyelim" diyerek uyardı.

  Büşra ya çarpan psikolog ağlayınca hakim azarladı #2Feride Büşra Taşlı

  "BİRDEN YOLA FIRLADI"

  Koşan, olay anını anlatırken, "Sahil yolunda Maltepe yönüne gidiyordum. Suadiye'deki ışıklar bölgesindeyken hızım 60-70 kilometreydi. Bana yeşil yanıyordu, soldan ikinci şeritteydim. Birden yola biri fırladı. Frene bastım, sola kırdım ama çarpmaya engel olamadım. Çarptıktan 3 metre sonra durdum. Yanımdaki arkadaşımla koştuk. Hemen ambulans ve polis çağırdık" dedi.

  "VİCDANINDA BOĞULACAKSIN"

  Koşan'ın ifadesi sırasında Büşra'nın 2 ablası ağlayarak tepki gösterdi. Bunun üzerine Hâkim Özdemir tarafından salondan çıkarılan ablalar, sanığa "Katilsin sen, vicdanında boğulacaksın" diye bağırdı.

  "BEN MAZBUT BİR İNSANIM"

  Taşlı Ailesi'nin avukatı Efkan Bolaç, sanık Koşan'a aynı araçla daha önce hız sınırını aştığı için verilen cezaları gösteren belgeleri mahkemeye sundu. Bolaç, Koşan'a, "Bağdat Caddesi'nde hız yapan kişilerden olup olmadığının" sorulmasını istedi. Koşan'ın yanıtı, "Ben mazbut bir insanım. Onlardan değilim" oldu. Hâkim Remzi Özdemir, "olası kasıt" ihtimaliyle "görevsizlik" kararı vererek dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi. Koşan, ağır ceza mahkemesinde 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

  BABA: ADALET YERİNİ BULDU

  Acılı baba Erol Taşlı, mahkemenin kararının ardından adaletin yerini bulduğunu söyledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir