Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
322.760
0.21%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Çağdaş Hukukçular Derneği üyelerine gözaltı

  Çağdaş Hukukçular Derneği’nin mensupları ile polis ekipleri arasında yaşanan arbedenin sonucunda çok sayıda dernek üyesi gözaltına alındı.
  • Ajanslar
  • 12.11.2016 - 01:45
  Çağdaş Hukukçular Derneği üyelerine gözaltı

  Çağdaş Hukukçular Derneği üyelerine gözaltı #1

  OHAL kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği’nin faaliyetlerine devam etmek isteyen üyeleri ile polis ekipleri arasında dün gerginlik yaşandı.

  ÜYELER KENDİNİ BÜROYA KİLİTLEDİ

  Dernek faaliyetlerini sürdürmek isteyen 50 dernek üyesi, kendilerini Halkın Hukuk Bürosu’na kilitledi. Dernek faaliyetlerini sonlandırmaları sonuncunda müdahale edilmeyeceğini bildiren polis ekipleri, uzun süre dernek üyelerini ikna etmeye çalıştı.

  POLİSİN DAĞILIN UYARISINI DİKKATE ALMADILAR

  Dernek üyelerine destek vermek için gelen vatandaşlar sokak üzerinde uzun süre slogan attı. Polis ekipleri gruba dağılmaları için uyarılarda bulundu. Uyarılara rağmen bölgeden ayrılmayan gruba polis, biber gazıyla müdahalede bulundu.

  ÖZEL HAREKAT'TAN DESTEK ALINDI

  Dernek üyeleri ile yapılan görüşmelerin ardından anlaşma sağlanamaması üzerine müdahalede bulunma kararı alan Çevik Kuvvet ekipleri, Özel Harekat Şubesi polislerinden destek aldı. Bölgeye çok sayıda polis zırhlı aracı, itfaiye ve sağlık ekibi geldi. Yanlarında getirdikleri koçbaşı ve zincir kesme makasıyla kapıyı açan polis ekipleri. Dernek üyelerini teker teker dışarı çıkardı.

  Müdahale sırasında polis ekiplerine mukavemette bulunan çok sayıda dernek üyesi gözaltına alındı.


  Görüş Bildir