Euro
15.3375
0.02%
Dolar
13.4493
0.09%
Altın
785.8640
-0.03%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.600
-1.45%
5ºC
İstanbul
Hafif yağmur 5 C

  Çalışanına hakaret eden patrona gül dağıtma cezası

  Bursa'da, çalışanına hakaret ettiği iddia edilen patron, huzurevi sakinlerine gül ve karanfil dağıtma cezasına çarptırıldı.
  • 21.06.2015 - 13:02
  Çalışanına hakaret eden patrona gül dağıtma cezası

  Çalışanına hakaret eden patrona gül dağıtma cezası #1

  Adliyelerin artan iş yükünü azaltmak için yapılan yasal düzenlemelerin ardından kurulan uzlaştırma bürosu Bursa’da ilginç bir karara imza attı. Geçen yılmMart ayında merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi’ndeki bir iş yerinde çalışan 25 yaşındaki Aytaç Dere, patronu hakkında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

  Suçtan verilecek cezanın ertelenecek türden olması sebebiyle dosya Cumhuriyet Savcısı tarafından, Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi. Uzlaştırmacı Bengü Saltabaş tarafları bir araya getirip sulh için görüşlerini aldı.

  Çalışanına hakaret eden patrona gül dağıtma cezası #2

  HUZUREVİNDE ÇİÇEK DAĞITMA CEZASI ALDI

  Müşteki Aytaç Dere’nin isteği, şüpheli patron Adem Yağmur’un da bunu kabul etmesi üzerine ilginç bir karar çıktı. Patron Adem Yağmur, huzurevindeki erkeklere karanfil, kadınlara ise gül dağıtma cezasına çarptırıldı. Cezayı yerine getirmek için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kaplıkaya’daki Fahriye Dörçelik Huzurevi’ne eşi ve kucağındaki çiçeklerle birlikte gelen şüpheli Adem Yağmur, yaşlıların şaşkın bakışları arasında çiçek dağıttı.

  Yemekhaneden bahçeye kadar huzurevi koridorlarında yaşlılara çiçek hediye eden Yağmur, ''Bunu neden bize veriyorsun?'' diyen yaşlıların sorularını cevapsız bıraktı.

  "CEZA DEĞİL ÖDÜL VERİLDİ"

  Cezayı yerine getirmemiş olsa hakim karşısına çıkıp yargılanacak olan Yağmur, "Daha önce yanımızda çalışan Aytaç Hanım'la aramızda ufak anlaşmazlık oldu. Dolayısıyla bu durum adliyeye taşındı. Mahkemeye gitmeden savcılık tarafından uzlaşma teklif edildi. Bu uzlaşma sonucunda bana huzurevinde yaşlı teyze ve dedelerimize gül dağıtma cezası demeyelim, ödülü verildi. Ben de eşimle birlikte gelerek onu yerine getirdim" dedi.

  Çalışanına hakaret eden patrona gül dağıtma cezası #3

  "İNŞALLAH BUNDAN SONRA DA GELİP GÜL DAĞITIRIZ"

  Karanfil verdiği dedelerden birinin çok güzel bir şiir okuduğunu ifade eden Yağmur, "Onlara gül dağıtmak ceza değil ödül. Onlara bunun ceza olduğunu söylemedik. Kendimizden gelerek dağıttığımızı söyledik. Yaşlılarımız baya sevindi. İnşallah bundan sonra da gelip burada gül dağıtırız" diye konuştu.

  CEZA, İKİ TARAFI DA MUTLU ETTİ

  Çiçek dağıtımının sona ermesinin ardından alışılmadık bir durum daha oldu. Taraflar kavga yerine objektiflere mutluluk pozu verdi. Mahkeme çıkışı yaşanan bildik kavga ve tartışmalar yerine bu cezanın iki tarafı da mutlu etmesi, dikkatlerden kaçmadı.

  Çalışanına hakaret eden patrona gül dağıtma cezası #4


  Görüş Bildir