Euro
15.4424
0.82%
Dolar
13.6020
0.54%
Altın
795.4940
0.76%
Borsa
1,989.39
0.48%
Bitcoin
567.852
-1.03%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  Camide unutulan çantadan canlı bomba planı çıktı

  İstanbul'da Fatih Cami avlusunda unutulan ve polise teslim edilen çantadan terör örgüt IŞİD'e ait saldırı planları çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 18.04.2016 - 08:44
  Camide unutulan çantadan canlı bomba planı çıktı

  cami

  Terör örgütü IŞİD'e yönelik İstanbul'da operasyonlar devam ederken, Fatih Camii'nin avlusunda bulunan dijital materyaller, polisi yeniden teyakkuza geçirdi.

  Fatih Camii'nde bulunan yüzlerce kayıp eşya içerisinden IŞİD'e ait saldırı planları ele geçirildi. 15 Nisan sabahı güvenlik görevlileri Fatih Camii avlusunda sahipsiz bir çanta buldu. Çanta, onlarca kayıp eşya ile birlikte 16 nisan sabahı Güven Timleri Şube müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

  HAFIZA KARTINDAN 'CANLI BOMBA EYLEM PLANI' ÇIKTI

  Güvenlik görevlilerinden teslim alınan kayıp eşyalar, Güven Timleri tarafından sahiplerinin tespit edilmesi amacıyla incelemeye alındı. Polis ekiplerinin bir çanta içerisinde yaptığı aramada, 8 GB hafıza kartına rastlanıldı. Polis ekipleri, çantanın sahibine ulaşmak için hafıza kartında inceleme yaptı. Hafıza kartında terör örgütü IŞİD'e ait eylem planları olduğu belirlendi.

  Terör örgütünün, canlı bomba eylemleri için yaptığı planlar deşifre olurken çok sayıda bomba düzeneği, bomba yapım malzemelerine ait yerler ve adresler, canlı bomba saldırıları için planlanan yerlerin krokileri ile füze görselleri de ele geçirildi. Öte yandan hafıza kartı içerisinde terör örgütü IŞİD'e ait çok sayıda videonun da yer aldığı belirtildi.

  MİLİTAN ARANIYOR

  Hafıza kartının içerisinde terör örgütüne ait dokümanların çıkmasının ardından, olayı İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri devraldı. Dijital delilleri inceleyen güvenlik birimleri, Cami çevesindeki tüm güvenlik kameralarını saniye saniye inceledi. Terörün kanlı eylem planlarını camide unutan militan her yerde aranıyor.


  Görüş Bildir