Dolar
6.7586
0.0858%
Euro
7.6649
0.0914%
Altın
1710.53
-0.2146%
Borsa
109536.92
0%
G. Altın
371.726
-0.1096%
Bitcoin
66298.77
0.588%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Canlı bomba Alagöz kardeşlerin ailesi evini terk etti

  Canlı bombalar Şeyh Abdurrahman ve Yunus Emre Alagöz kardeşlerin ailesi, Adıyaman'daki evlerinden ayrıldı.
  • Ajanslar
  • 20.10.2015 - 20:16

  Canlı bomba Alagöz kardeşlerin ailesi evini terk etti

  adıyaman

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi ve Ankara'daki canlı bomba eylemini gerçekleştiren Alagöz kardeşlerin ailesinin, Adıyaman'daki evlerini bir süre önce terk ettiği anlaşıldı.

  SIK SIK SURİYE,IRAK VE ARABİSTAN'A GİTTİ

  Ankara'daki canlı bomba eylemini gerçekleştirdiği tespit edilen Yunus Emre Alagöz, 2008 yılından itibaren Arapça eğitimi için başta Afganistan başta olmak üzere sık sık Suriye, Irak, İran ve Suudi Arabistan'a gitti.

  ALAGÖZ'DEN HABER ALINAMIYORDU

  "Dokumacılar" olarak bilinen ve hakkında soruşturma açılan gruba üye olduğu belirtilen Alagöz, Adıyaman'daki bazı mahallelerdeki dergahlarda gençlere sözde dini eğitim verdi. Adı sık sık terör örgütü DAEŞ ile anılan bir kafeyi işleten Alagöz'den ocaktan bu yana haber alınamıyordu. Suruç'taki canlı bomba eylemini gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz de söz konusu çay ocağında ağabeyinin yanında çalışıyordu.

  AİLESİ KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNMUŞTU

  Mart ayında Suriye'ye gittiği tespit edilen Şeyh Abdurrahman Alagöz ile ağabeyi Yunus Emre Alagöz'ün ailesi, çocukları için kayıp başvurusunda bulunmuştu.

  DİYARBAKIR'DAKİ SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN CANLI BOMBA DA AYNI MAHALLEDEYDİ

  Diyarbakır'daki patlamayı gerçekleştirdiği iddiasıyla tutuklanan Orhan Gönder de Alagöz kardeşlerle arkadaş ve aynı mahallede ikamet ediyordu.

  KOMŞULAR EVLERİNDE RAHAT OTURAMADIKLARINI SÖYLEDİ

  Alagöz ailesinin ikamet ettiği mahalledeki vatandaşlar ise bu olaylara yönelik tepkilerini dile getiriyor. Evlerinde rahat oturamadıklarını belirten mahalle sakinleri, "Sürekli gazeteciler gelip fotoğraf ve görüntü alıyorlar. Şu an evlerimizde rahat uyuyamıyoruz" ifadelerini kullanıyor.

  Görüş Bildir