Petrol
114.22
-0.17%
Euro
17.5524
-0.04%
Dolar
16.3558
0.04%
Altın
973.6
0.10%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
489.440
0.20%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Cansel'in babası: Senin cezan belli gününü bekle

  Cansel'in babası: Senin cezan belli gününü bekle

  Cansel'in polis babası Mustafa K. duruşmada "Bayram burada sana verilecek cezanın hükmü yok. Senin cezan belli gününü bekle" dedi.
  • DHA
  • 12.04.2016 - 16:40

  Cansel in babası: Senin cezan belli gününü bekle #1

  Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö., yargılandığı 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılıp tahliye edildi.

  Davaya Cansel Buse'nin babası Mustafa K. ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de müşteki sıfatıyla müdahil oldu.

  CANSEL'İN BABASI: SENİN CEZAN BELLİ GÜNÜNÜ BEKLE

  Mahkeme heyeti, karar için duruşmaya ara verdiği sırada, intihar eden liseli Cansel'in babası Mustafa K., şüpheli Bayram Ö.'ye, ''Boşuna timsah gözyaşı dökme. Burada alacağın cezanın hükmü yok. Zorbalık nasıl yapılıyormuş tüm millet görecek. Ablana selam söyle, yazılan senaryoyu burada çok güzel okudu. Ben de senin için bir senaryo yazdım. Sen de onu okuyacaksın. Senin cezan verildi koçum. Buradaki cezanın hiçbir önemi yok. Senin cezan belli. Ceza gününün gelmesini bekle'' diye seslendi.

  MAHKEME HEYETİ OY ÇOKLUĞUYLA KARAR VERDİ

  Mahkeme heyeti aranın ardından oy çokluğuyla verilen kararını açıkladı. Tutuklu sanık Matematik Öğretmeni Bayram Özcan’ın 'Cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlarından beraatine karar veren heyet, 'Çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' suçundan 4 yıl 2 ay ile 'Müstehcen fotoğrafları saklamak' suçundan ise 10 ay ceza verdikten sonra, tahliyesine karar verdi. Sanığın 10 aylık cezası ertelendi.

  Cansel'in babası: Hukuk fiyaskosu VİDEO

  BABA: HUKUK FİYASKOSU

  Çıkışta kararla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cansel Buse'nin babası Mustafa K., kararı doğru bulmadığını belirterek, ''Hukuk fiyaskosu. Bundan sonra kimsenin çocuğunun okulda can güvenliği olduğuna inanmıyorum. Bu kadarını beklemiyordum'' dedi. Baba Mustafa K., duruşmaya karar için ara verildiği sırada öğretmene yönelik sözlerinin tehdit içerip içermediğini soran bir gazeteciye, ''İsteyen istediği gibi anlasın'' karşılığını verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir