Euro
10.3466
-0.83%
Dolar
8.8424
-0.27%
Altın
498.63
-0.08%
Borsa
1.382
-0.21%
Bitcoin
383.930
-0.34%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Çaycuma'daki kayıp minibüsün parçaları bulundu

  Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ndeki köprü faciasında çaya düşen ve günlerdir bulunamayan minibüsün bazı parçaları bulundu
  • 12.04.2012 - 16:47
  Çaycuma'daki kayıp minibüsün parçaları bulundu

  Çaycuma daki kayıp minibüsün parçaları bulundu #1

  Geçtiğimiz hafta çarşamba günü Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Filyos Çayı üzerindeki köprünün çökmesi sonucu bir otomobil ve bir minibüs suya düşmüştü. Otomobilde bulunan iki kişi kendi imkânlarıyla sudan çıkmış, minibüste bulunan 10 kişi ile köprü üzerindeki 5 yaya sulara kapılmıştı. O günden beri devam eden arama kurtarma çalışmalarında bugüne kadar sadece 2 kişinin cesedine ulaşılabilmişti.

  Bugün gelen bilgilere göre ise, Filyos Çayı'nda kaybolan minibüsün bazı parçaları bulundu.

  Zonguldak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile deniz polisi su altı ekibi tarafından sabah saatlerinde başlayan arama kurtarma çalışmalarında minibüsün bazı parçalarına ulaşıldı. Ekipler, minibüsün de aynı yerde olabileceği düşüncesiyle çalışmaları yoğunlaştırdı.

  Bugüne kadar yapılan çalışmalarda minibüsün çöken bloğun altında kalmış olacağı iddiası üzerine dolgu çalışması yapılmıştı. Bir görgü şahidinin ifadesine göre ise minibüsün suda olduğu iddia edilmişti. Ekipler çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

  Soruşturma başlatıldı

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çaycuma'da Filyos çayı üzerindeki köprünün çökmesine ilişkin, idari ve adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

  Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, köprünün çöktüğü bölgede incelemelerde bulundu.

  Burada gazetecilere açıklamada bulunan Binali Yıldırım, köprünün neden çöktüğüne yönelik bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, ''Teknik çalışma bir yandan sürüyor, bir yandan da idari soruşturma başlamış durumda. Kaybolan ve muhtemelen hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olması dolayısıyla bir adli soruşturma da, eş zamanlı olarak başlamış durumda'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir