Petrol
91.9
-3.36%
Euro
18.209
-0.25%
Dolar
17.924
-0.19%
Altın
1.024
-0.32%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.803
-0.67%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Cenaze iktidar ve muhalefeti buluşturdu

  AKP'li vekil Harun Çakır'ın TBMM'deki cenaze töreninde ayakta zorlukla durabilen annesi, bir sandalyeye oturtuldu.
  • 31.10.2011 - 07:37
  Cenaze iktidar ve muhalefeti buluşturdu

  Cenaze iktidar ve muhalefeti buluşturdu #1

  Oğlunun cenazesinin ardından bakan Fatma Çakır'ın "Oğlum" diye ağlaması herkesi duygulandırdı.

  İKTİDAR VE MUHALEFET BİRARADA

  Geçirdiği kalp krizi sonucu Cuma günü vefat eden AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır dün toprağa verildi. Çakır'ın ailesi büyük üzüntü yaşarken vefat eden milletvekili için düzenlenen tören iktidarı ve muhalefeti biraraya getirdi. TBMM'de Çakır için düzenlenen törende, milletvekilinin özgeçmişi okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Cenaze törenine, Çakır'ın annesi Fatma, eşi Seydegül, kızı Selcen, oğlu Orkun'un yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, MHP'den Grup Başkanvekili Oktay Vural, çok sayıda eski ve yeni milletvekili, Meclis bürokratları katıldı.

  ORDU'DAN OTOBÜSLERLE GELDİLER

  Ayrıca, Ordu Valisi Orhan Düzgün ve Ordu'dan otobüslerle gelen vatandaşlar da törende hazır bulundu. Yürümekte zorluk çeken anne Fatma Çakır, tören alanına yakınlarının yardımıyla gelebildi. Tören sırasında sandalyede oturtulan Çakır, "Oğlum" diyerek ağlaması herkesi duygulandırdı. Çakır'ın cenazesi TBMM'deki törenin ardından Kocatepe Camisi'ne getirildi. Camiide öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Çakır'ın cenazesi, Gölbaşı Gökçehöyük köyünde toprağa verildi.

  57 YAŞINDAYDI

  Ordu'da 1954'te doğan Harun Çakır, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden mezun oldu. İş hayatına Türk Standartları Enstitüsünde uzman olarak başlayan Çakır, aynı kurumda sırasıyla Yayın ve Tanıtma Müdürü, Tüketicinin Korunması Müdürü, Standart Hazırlama Dairesi Başkanı, Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı, Ar-Ge Merkezi Başkanı ve İzleme Dairesi Başkanı görevlerinde bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir