Euro
10.1136
0.75%
Dolar
8.292
0.24%
Altın
489.27
0.16%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
467.707
-3.07%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Çeşme koyları temizlendi

  İzmir’in Çeşme ilçesinde koylarda yapılan deniz dibi ve kıyı temizliğinde iki tona yakın atık toplandı.
  • İHA
  • 03.05.2016 - 15:50
  Çeşme koyları temizlendi

  Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesinin desteğiyle, Çeşme Liman Başkanlığının organizasyonunda gerçekleşen deniz dibi ve kıyı temizliğine, bazı derneklerin yanı sıra vatandaşlar ve 4 Çinli turist katıldı.

  ATIKLAR KARAYA ÇIKARILDI

  Çeşme sahilinde ve balıkçı barınağında 10 dalgıcın deniz dibi temizliği ile başlayan etkinlikte, sahil boyunca deniz dibini tarayan dalgıçlar, çok sayıda atık malzemeyi belediye temizlik görevlilerinin yardımıyla karaya çıkardı.

  Çeşme koyları temizlendi #1

  Dalgıçlar arama yaptığı sırada Babiş adlı bir balıkçı teknesinin uyarılara rağmen balıkçı barınağına girmesi herkesi korkuttu. Dalgıçların yaşamını tehlikeye sokan balıkçının duyarsızlığına tepki gösteren dalgıçlar, deniz dibi temizliğini yarım bırakarak karaya çıktı.

  Çeşme koyları temizlendi #2

  ÇİNLİ TURİSTLERE TEŞEKKÜR

  Yapılan çalışma hakkında bilgi alan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çinli turistlerle tanışarak gönüllü yardımlarından dolayı teşekkür etti. Etkinliğe katılanlar, Kaymakam Mustafa Erkayıran ile hatıra fotoğrafı çektirdi, ardından Grand Star adlı gezi teknesiyle Eşek Adası'na gitti. "Lütfen ayak izlerinizden başka hatıra bırakma" uyarı levhasının olduğu Eşek Adası'nda yoğun bir kirlilikle karşılaşan gönüllü ekip, kıyı boyunca çevre temizliği yaptı. Dalgıçların da deniz dibinde temizlik yaptığı koydan toplanan çok miktarda atık poşetlenerek tekneye yüklendi. Koyda yapılan temizliğin ardından etkinliğe katılanlara balık ve mevsim salatası ikram edildi. Gönüllü ekip, yemekten sonra iki koyda daha temizlik yaptıktan sonra Çeşme’ye geri döndü.

  Çeşme koyları temizlendi #3

  Çeşme koyları temizlendi #4

  Çeşme koyları temizlendi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir