Petrol
93.8
-4.43%
Euro
18.2961
-0.57%
Dolar
17.956
0.13%
Altın
1.028
-1.08%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.982
-0.96%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Çetin Doğan mahkemede isyan etti

  Balyoz davasından tutuklu Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, mahkemede isyan etti.
  • 07.10.2011 - 12:29
  Çetin Doğan mahkemede isyan etti

  Çetin Doğan mahkemede isyan etti #1

  Bugünkü teknolojide dijital verilerin basit bir şekilde hazırlanabileceğinin altını çizen Doğan, "Dijital verilerin basit bir şekilde nasıl hazırlandığını da mahkede gösterdik. Niçin bu dijital veriler doğru mu diye araştırılmıyor. Araşıtırın. Haykırıyoruz. Maddi gerçeği ortaya koyun. Bu aynı zamanda vatana ihanettir. TSK Kıbrıs'ın güneyine doğru gidiyor. Ama donanmanın yarısı burada" dedi.

  MUVAZZAF ASKERLERE YOL VERİN GİTSİN

  Emekli ve muvazzaf askerlerin çoğunun parmaklıklar arkasında olduğunu söyleyen Çetin Doğan, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli askerlerin yarısı burada parmaklıklar arkasında. Sahte belgeler, dijital veriler nedeniyle bu kadar asker tutuklu. Haykırıyorum. Biz yanalım ama ülke gitmesin. Bizim ömrümüz tükenmiş zaten. Ama muvazzaf askerlere yol verin gitsin" şeklinde konuştu.

  Bir kısım tutuklu sanıkların avukatı Şule Nazlı Erol da savcılığın bazı delilleri sakladığını iddia etti. Sanık avukatının bu sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Ömer Diken, delillerin saklanmasının söz konusu olmadığını, bu belgelerin savcılık makamından isteneceğini belirtti. Duruşma sanık savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir