Petrol
113.85
2.46%
Euro
17.5285
0.34%
Dolar
16.3204
-0.27%
Altın
968.08
-0.69%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
484.376
-0.90%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Ceyhan Belediye Meclisi'nde Atatürk tartışması

  Ceyhan Belediye Meclisi'nde Atatürk tartışması

  Ceyhan Belediyesi meclis toplantısında, Atatürk Caddesi’nin sokak olarak değiştirilmesi tartışmaya neden oldu.
  • 04.09.2014 - 17:10

  ADANA

  Ceyhan Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı 14 maddelik Gündemle Belediye Başkanı Alemdar Öztürk başkanlığında toplandı. Saygı duruşu ile başlayan toplantıya mazeret bildiren 2 meclis üyesi katılmadı.

  Gündem maddelerinin çoğunda fikir birliğinin sağlanmaması nedeniyle maddeler üyeler tarafından görüşülmesi için komisyonlara havale edildi. Gündemde yer alan ‘Cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesi’ maddesi muhalefetin tepkisine rağmen meclisten geçti.

  "ATATÜRK'ÜN ADI CADDEYE VERİLİR SOKAĞA DEĞİL"

  Gündemin 9. maddesinde yer alan cadde ve sokak isimlerinin değişmesi, MHP ve CHP meclis üyelerinin 13 ret oyuna rağmen 14 oyla meclisten geçti. İsimleri değişecek cadde ve sokaklar arasında Atatürk Caddesi’nin olması mecliste tartışmalara neden oldu.

  Ceyhan Belediye Meclisi nde Atatürk tartışması #2

  "ATATÜRK'E SAYGINIZ OLSUN"

  1 oy farkla Atatük Caddesi’nin, Atatürk Sokağı olarak değişmesine tepki gösterenlerden CHP Meclis Üyesi Süleyman Yoltay, “Ülkenin önderi Ulu Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan ve Ceyhan’la simgeleşen Atatürk Caddesi’nin sokak olarak değiştirilmesini doğru bulmuyorum. Atatük’e saygınız olsun” diye tepki gösterdi.

  BULVAR OLARAK DEĞİŞECEK

  Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ise, “Atatürk Caddesi’nin bulunduğu bölgede yakın zamanda kentsel dönüşüm yapmayı planlıyoruz. Bu gerçekleştikten sonra buranın adı Atatürk Bulvarı olarak değişecek ve Büyükşehir Belediyesine bağlanacak” dedi.

  Belediye meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP ve CHP meclis üyeleri kararın tekrardan meclise getirilmesi konusunda teklifte bulundular.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir