Petrol
93.63
0.28%
Euro
18.4386
0.41%
Dolar
18.5802
-0.25%
Altın
1.024
-0.05%
Borsa
3536
1.49%
Bitcoin
378.112
0.55%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Cezaevinde ölenlerin cenazeleri ailelerine teslim edildi

  Şanlıurfa E Tipi Cezaevi'nde hayatını kaybeden 13 kişiden 10'unun cenazesi, ailelerine teslim edildi
  • 18.06.2012 - 17:14
  Cezaevinde ölenlerin cenazeleri ailelerine teslim edildi

  Şanlıurfa E Tipi Cezaevi'ndeki bir koğuşta kavganın ardından çıkan yangında hayatını kaybeden 13 kişiden 10'unun cenazesi, otopsinin ardından ailelerine teslim edildi.

  Cezaevinde ölenlerin cenazeleri ailelerine teslim edildi #1

  CENAZELER KARIŞMASIN DİYE..

  Önceki gün meydana gelen olayın ardından Gaziantep Otopsi Merkezi'ne getirilen 13 kişiden alınan DNA örnekleri, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Çalışmayı tamamlayan Gaziantep Otopsi Merkezi yetkilileri, cenazelerin karışmasını önlemek için ailelerden de destek aldı.

  3 KİŞİNİN CENAZESİ DAHA SONRA TESLİM EDİLECEK

  Aileler, yakınlarına ait olduğunu tespit ettikleri cenazeleri imza karşılığı teslim aldı. 10 kişinin cenazesinin ailesine teslim edildiği ve şu ana kadar yakınları otopsi merkezine gelmeyen Yunus Eşkili, Mehmet Arslantay ve İmam Bakır Tek'in cenazesinin de daha sonra teslim edileceği belirtildi.

  Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker de işlemlerin tamamlanmasının ardından cenaze sahipleriyle görüştü.

  Ailelere başsağlığı dileyen Peker, cenazelerin DNA yoluyla kimlik tespitinin yapıldığını, devletin bu konuda seferber olduğunu söyledi.

  AİLELER TEPKİLİ

  Cezaevindeki yangında oğlunu kaybeden Mehmet Satış, üzüntüsünün büyük olduğunu ifade etti.

  Satış, şöyle konuştu:

  ''Benim yüreğim yanmış, dava açacağım. Ölüm pahasına da olsa beni de cezaevine koysalar, beni de yaksalar, bunun peşini bırakmayacağım. Devlet bunu açıklamazsa, gerekirse uluslararası mahkemeye de başvuracağım. Diyorlar ki ondan dolayı isyan çıkmış, kavga eden kişiler gündüz kavga etmişlerdi, bu insanları niye yan yana koyuyorlar o zaman?'' diye konuştu.

  Suphi Köksal'ın amcasının oğlu Murat Köksal da büyük acı yaşadıklarını ifade ederek, konuyla ilgili muhatap bulamadıklarını öne sürdü.

  HER KAFADAN BİR SES ÇIKIYOR

  Köksal, ''Her kafadan bir ses çıkıyor, doğru ve net bilgi alamıyoruz. Amcamın oğlu ailesiyle görüştüğünde, cezaevinin fiziki sıkıntısını dile getiriyordu. Olay protesto gibi olmuş, ama burada kapılar açılsaydı, anında müdahale olsaydı, olayın boyutu bu derece olmayabilirdi'' diye konuştu.

  Ailelerine teslim edilen cenazeler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait nakil aracıyla Şanlıurfa'ya gönderildi.


  Görüş Bildir