Petrol
86.83
2.31%
Euro
17.8666
1.00%
Dolar
18.5238
0.41%
Altın
983.11
1.78%
Borsa
3215
-1.54%
Bitcoin
361.521
-3.70%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Cezaevine nakledilen zanlı polisin elinden kaçırıldı

  Uyuşturucu ticareti yapan bir kişi polis tarafından cezaevine teslim edilirken bir grup kişi tarafından kaçırıldı.
  • 22.03.2012 - 08:48
  Cezaevine nakledilen zanlı polisin elinden kaçırıldı

  uCezaevine nakledilen zanlı polisin elinden kaçırıldı #1

  'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan önceki gün İnegöl ilçesinde yakalanan Aygül İnce, hakkında kesinleşmiş hapis cezası dolayısıyla akşam saatlerinde Bursa E Tipi kapalı cezaevine sevk edildi.

  HÜKÜMLÜ YAKINLARININ SALDIRISINA UĞRADILAR

  Polis ekibi, İnce'yi cezaevine teslim edeceği sırada, cezaevinin önünde bekleyen ve hükümlünün yakınları olduğu iddia edilen 15 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

  Tutuklu yakınları, polis memuru Celal Kaplan'ı, kafasına sert bir cisimle vurarak etkisiz hale getirdi. Saldırganlar, polisin elinden aldıkları tutuklu kadını bir otomobile bindirerek kaçırdı. Yaralı memur, olay yerine gelen ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı.

  CEZAEVİ KAPISINDAN KAÇIRDILAR

  Kaplan'ı ziyaret etmek için Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelen İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''İnegöl ilçesinde, uyuşturucu ticareti yapmaktan hüküm giymiş ve Yargıtayda cezası onanmış bir kadın, cezaevine teslimi sırasında, tutuklunun yakınları olan 15 kişinin polise saldırması sonucu cezaevi kapısından kaçırılmıştır" dedi.

  "Arkadaşımızı, kafasına sert bir cisimle vurmak suretiyle yaralamışlar" diyen Kahya, "Arkadaşımızın kafasında kırıklar var ama hayati tehlikesi şu anda yok. Bu saldırıyı yapanlardan 3 kişiyi arkadaşlarımız yakaladı. Diğerlerinin de yakalanması için çalışmalarımız devam ediyor'' şeklinde konuştu.

  Bir araçla, olay yerinden kaçırılan kadın ve diğer saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.


  Görüş Bildir