Petrol
87.95
3.63%
Euro
18.0573
2.08%
Dolar
18.5152
0.36%
Altın
988.69
2.36%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
364.985
2.66%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  CHP'den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu

  CHP Gençlik Kolları üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kaçak olduğu iddiasıyla protesto düzenledi.
  • 10.11.2014 - 16:30
  CHP'den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu

  chp

  CHP Gençlik Kolları üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın önünde protesto düzenledi. Alparslan Türkeş Caddesi'ndeki AOÇ Müdürlüğü önünde toplanan gruba, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da destek verdi.

  POLİS, YÜRÜYÜŞE İZİN VERMEDİ

  Ellerinde pankart taşıyan ve Hükümet aleyhine slogan atan CHP'li grubun Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na doğru yürüyüşüne polis izin vermedi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı "kaçak saray" diye nitelendiren Tezcan, buranın mahkeme kararlarına aykırı şekilde yapıldığını iddia etti. Tezcan, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) üreten, kaçak sarayın tüketen Türkiye'nin mesajı olduğunu ileri sürerek, gençlerin Atatürk'ün eserine sahip çıkmaya kararlı olduğunu söyledi.

  CHP den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu #2

  POLİSE KIRMIZI BOYA FIRLATTILAR

  CHP'liler, eylemlerde ve çalıştıkları yerlerde hayatını kaybeden işçilerin kanını temsil ettiğini belirttikleri kırmızı boyayı caddeye döktü. Grubun Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na giderek kapısına temsili mühür vurmak istemesine ise polis izin vermedi. Bu sırada protestocularla polis arasında bir arbede yaşandı. Arbede sırasında gruptan bazıları, boya şişelerini polise fırlattı. Bazı polislerin üniformaları boya dolayısıyla kirlendi. Protestocular daha sonra dağıldı.

  CHP den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu #3

  CHP den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu #4

  CHP den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu #5

  CHP den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu #6

  CHP den Cumhurbaşkanlığı Sarayı protestosu #7


  Görüş Bildir