Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.218
1.10%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  CHP'den saç kazıtma eylemi

  CHP'den saç kazıtma eylemi

  CHP Altındağ İlçe Başkanlığı, Kadınlar Günü'nde şiddete dikkat çekmek amacıyla saç kazıtma eylemi yaptı.
  • İHA
  • 08.03.2016 - 17:03

  CHP

  8 Mart Dünya Kadınlar Gününde farkındalık oluşturma ve kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla CHP'nin Ankara'daki Altındağ İlçe Başkanlığı, Ulus meydanında ‘saç kazıtma’ eylemi yaptı.

  KADIN VE ERKEKLER SAÇLARINI KAZITTI

  Eylemde kadın ve erkekler saçlarını kazıttı. CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman, bugünün kadına yönelik her türlü şiddete, baskıya, zulme ve sömürüye bir ağızdan ’dur’ deme günü olduğunu belirterek, "Bugün, Dünyanın her köşesinde, alanlara çıkarak, kadınların eşit birey ve eşit yurttaş olduğunu haykıran milyonlarla dayanışma günüdür" diye konuştu.

  CHP den saç kazıtma eylemi #2

  "MAĞDUR KADINLARIMIZ ÇOK"

  Eylemde saçını kazıtan 55 yaşındaki ev hanımı Fügen Afşar, kadına yapılan şiddete tepki amacıyla bu eylemi gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: "Bizim amacımız farkındalık göstermek. Kadına şiddeti dile getirmek istiyoruz. Bir kadın olarak kadınların uğradığı şiddetten çok üzgünüz. Mağdur kadınlarımız çok."

  CHP den saç kazıtma eylemi #3

  "ERKEKLERİ DOĞURANIN KADIN OLDUĞUNU UNUTMAMALARINI İSTİYORUM"

  Eylemde saçını kazıtan bir başka eylemci Gülseren Hızıroğlu da, bu eylemi kadına karşı yapılan her türlü hareketi kınamak için yaptığını belirtti. "Eylemi Türkiye adına, bütün anneler, bütün kadınlar adına yapıyorum" diyen Hızıroğlu, "Çok üzgünüm aslında bugünü ben kutlamıyorum, yastayım. Kadınlara daha çok değer verilmesini istiyorum. Erkekleri de doğuranın kadın olduğunu unutmamalarını istiyorum" dedi.

  CHP den saç kazıtma eylemi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir