Euro
11.0814
0.01%
Dolar
9.5085
0.09%
Altın
546.45
0.23%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.119
0.10%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  CHP'li belediye başkanı HDP'nin barajı geçmesini kutladı

  2015 genel seçimlerimde HDP barajı geçince, CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şükür pilavı dağıttı.
  • İHA
  • 08.06.2015 - 15:12
  CHP'li belediye başkanı HDP'nin barajı geçmesini kutladı

  CHP li belediye başkanı HDP nin barajı geçmesini kutladı #1

  Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçimler öncesinde 2 temennisinin olduğunu ve gerçekleşirse pilav dağıtacağını duyurmuştu. İlk isteğinin CHP’nin Çanakkale genelinde 1’nci parti gelmesi ve ikinci isteğinin de HDP’nin yüzde 10 barajını geçmesi olduğunu belirten Gökhan, dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda halka kendi tabiriyle "Şükür Pilavı" dağıttı.

  İSTEKLERİ İÇİN ADAK ADADI

  İki isteğinin de yerine geldiğini belirten Başkan Gökhan, şunları söyledi:

  "2 temennim vardı ve şöyle bir adakta bulundum. Dedim ki Cumhuriyet Halk Partisi bu ilde 1’nci parti olacak dedim. 2’nci adağım ise bu ülkede barış çok önemli Çanakkale’nin barışı kadar. 12 Eylül faşist rejiminin ortaya koyduğu yasaların gereği bu baraj meselesi vardı biliyorsunuz. Bu baraj konusunda özellikle HDP’nin barajı geçmesini istiyordum. Bu şarttı. Bunu beğeniriz ya da beğenmeyiz ama demokrasiye aykırı bir durumdur. Nitekim, baraj yıkıldı. Demek ki baraj yıkılabiliyormuş. Sonuç itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre kurulmuş bir siyasi partinin barajı aşmamasını hedeflemek kadar anti demokratik bir süreç olamaz. Onun için barajı, Türk milleti yıktı. Ben de bu baraj yıkılsın istiyordum ve onun içinde bir adakta bulunmuştum.

  CHP li belediye başkanı HDP nin barajı geçmesini kutladı #2

  "ALLAH'A ŞÜKREDİYORUM"

  HDP’nin içerisindeki emanet oyları da dikkate almak gerekli diye düşünüyorum. Bunun tartışmasını daha sonra yaparız ama bu iki temennim yerine geldiği için, bunu Allah’tan istemiştim. Bu isteklerimde yerine geldiği için bu pilavı öncelikle bir şükür pilavı olarak sizlere takdim ediyorum. Allah’a şükrediyorum. Ona teşekkür ediyorum. Yüzümüzü kara çıkartmadı."

  CHP li belediye başkanı HDP nin barajı geçmesini kutladı #3

  "GURURLUYUZ, MUTLUYUZ"

  CHP yeni Milletvekili Muharrem Erkek, "Gururluyuz, mutluyuz. Çünkü tarihimizde ilk kez birinci parti olduk. Ve merkezde de 2011 göre oylarımızı inanılmaz oranda yükselttik. 13 puan falan önündeydik Ak Parti’nin ama bu şimdi 22 puana çıktı. Ben merkez adayı olarak bununla da bir gurur duydum ama bu CHP ve Çanakkale’nin başarısıdır. Daha yapacak çok işimiz var. Şimdi 2019’a çok daha yüksek bir özgüvenle hazırlanacağız. 2019’da Eceabat, Gökçeada, Ezine, Bayramiç, Çan ve Lapseki’de de belediyelerimizi arttıracağız ve sosyal demokrasinin bayrağını ilimizin her yerinde dalgalandıracağız" diye konuştu.

  CHP li belediye başkanı HDP nin barajı geçmesini kutladı #4

  ETLİ PİLAV VE AYRANLAR İKRAM EDİLDİ

  Yapılan konuşmaların ardından, meydana getirilen kazanlar dolusu etli pilav ve ayranlar halka ikram edildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir