Euro
11.1854
0.95%
Dolar
9.5991
1.04%
Altın
553.92
1.6%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.836
-1.73%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  CHP'li belediye başkanından sürpriz istifa

  Datça İlçe Belediye Başkanı Şener Tokcan, 30 Mart yerel seçimlerinde ikinci kez seçildiği başkanlık koltuğunu bırakıyor.
  • DHA
  • 20.06.2015 - 14:30
  CHP'li belediye başkanından sürpriz istifa

  CHP li belediye başkanından sürpriz istifa #1

  CHP'li Datça İlçe Belediye Başkanı Şener Tokcan, kısa bir süredir ilçede dolaşan istifa edeceği yönündeki söylentileri, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine doğruladı. Önümüzdeki 22 Haziran Pazartesi günü, Datça Kaymakamlığına istifa dilekçesini vereceğini belirten Tokcan, istifa gerekçelerini daha sonra basın mensuplarıyla yapacağı toplantıda açıklayacağını kaydetti.

  "İSTİFA KARARIMIN PARTİMLE İLGİSİ YOK"

  Yorgunluk ve ailesine daha fazla vakit ayırmak adına istifa edeceğini ifade eden Tokcan, "İstifa kararım, ne genel merkezin politikaları, ne il, ne de ilçe örgütündeki oluşumlarla bir ilgisi yok. Parti üyeliğim devam edecek. CHP'ye gönülden bağlıyım" dedi. CHP Genel Merkezi tarafından ikinci kez Datça Belediye Başkanlığına aday gösterildiğinde, görevini başarıyla tamamlamayı hedeflediğini vurgulayan Tokcan, "Eğer ikinci beş yılı tamamlayamayacağımı düşünseydim, Genel Merkezin 'aday ol' baskı ve ricalarına rağmen bu görevi kabul etmezdim" diye konuştu.

  KILIÇDAROĞLU'YLA GÖRÜŞMEDİ

  İstifa kararını alırken çeşitli unsurların bir araya geldiğini sadece tek bir nedenin söz konusu olmadığını ifade eden Tokcan, "İstifamdan geri dönmem söz konusu değil. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile henüz görüşmedim. Genel Başkanımızın önünde çok önemli ülke meseleleri dururken, bir de Datça meselesini önüne getirmek istemedim. Ancak, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Yakup Akkaya ile görüşüp kararımı bildirdim" dedi.

  "1 TEMMUZ'A KADAR ARKADAŞLAR OTURUP GÖRÜŞÜR"

  Görevi bırakmak için niçin 1 Temmuz'u seçtiğini ise Tokcan, "Görevi hemen bırakıp gitmek istemedim. Datça'nın belediye başkansız kalmasına gönlüm razı olmazdı. 1 Temmuz'a kadar belediye meclisindeki arkadaşlar oturup görüşür, ortak bir isim üzerinde anlaşırlar. Onlara hazırlanmaları için süre tanımanın uygun olacağını düşündüm" sözleriyle açıkladı. Datça Belediye Meclisi 7 CHP, 3 AKP, 1 MHP'li üyeden oluşuyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir