Petrol
93.62
-0.03%
Euro
18.2615
-0.08%
Dolar
17.947
-0.01%
Altın
1.017
0.03%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.953
-2.07%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  CHP'li belediyelerin yardım TIR'ları yola çıktı

  İstanbul'daki CHP'li 12 ilçe belediyesinin topladığı 10 TIR'lık yardım, Kadıköy'den yola çıktı
  • 25.10.2011 - 16:14
  CHP'li belediyelerin yardım TIR'ları yola çıktı

  CHP li belediyelerin yardım TIR ları yola çıktı #1

  İstanbul'da bulunan CHP'li 12 ilçe belediyesinin oluşturduğu Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği, Van'ı yıkan 7.2'lik depremin ardından vatandaşların katkısıyla depremzedeler için yardım topladı. Yardım malzemeleri, Kadıköy Belediyesinin otoparkında tırlara yüklendikten sonra, kargo şirketleri ve belediyelere ait TIR'larla yola çıktı.

  KADIKÖYLÜLER'DEN BÜYÜK DESTEK

  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yardım tırlarının yola çıkması dolayısıyla yaptığı konuşmada, Van'daki depremde zarar gören vatandaşlara yardım göndermenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
  Yardım çalışmalarında bir çok gönüllünün "ne yapabilirim" diyerek yardıma geldiğini ifade eden Öztürk, "Kadıköylüler'in de çok büyük desteği var. Burada insanlar bir koli taşımakla veya bir gömlek katlamakla mutlu oluyorlar. Acımız çok büyük. Depremden sonra Vanlı vatandaşlarımıza el uzatmak için harekete geçti herkes" dedi.

  Öztürk, gönderilen malzemeler arasında, giyim, kuru gıda, su, ilaç, serum, hijyenik malzeme, battaniye, yorgan, çocuk bezi, ısıtıcı, tekerlekli sandalye gibi bir çok ihtiyaç malzemesinin bulunduğunu kaydetti.

  YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

  Bu arada, Kadıköylü vatandaşlar da, topladıkları yardım malzemelerini Kadıköy Belediye Başkanlığı binasına getirdi. Malzemeler, burada gönüllüler yardımıyla ayrıldıktan sonra kolilenerek Van'a gönderilmek üzere araçlara yerleştiriliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir