Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.337
2.71%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  CHP'li belediyenin katı atık projesi tepki aldı

  Bodrum'un Sazköy ve Pınarlıbelen mahallelerinde yaşayanlar, katı atık tesisi için birçok çam ağacının kesilecek olmasına tepki gösterdi.
  • DHA
  • 27.04.2016 - 15:48
  CHP'li belediyenin katı atık projesi tepki aldı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'un Akdam Mevkii'ndeki 100 hektarlık alan üzerine yapılması planlanan katı atık düzenli depolama tesisi, Sazköy ve Pınarlıbelen mahalleleri sakinlerinin tepkilerine neden oldu.

  14 ayda tamamlanacak olan tesisin birinci derece doğal SİT alan, ormanlık ve hazine arazisine yapılacağını belirten bölge sakinleri, çok sayıda çam ağacının da kesileceğini öne sürdü.

  BULA BULA ÇAM ORMANININ İÇİNİ Mİ BULDULAR

  Eski Mumcular Belediye Başkanı, evli ve iki çocuk babası 62 yaşındaki Mehmet Başol, tesisten çıkacak kirli suyun 13 bin dönüm ovanın derivasyon kanallarından denize gideceğini belirterek, "Bu derivasyon kanallarından gidecek pis su Bodrum Belediyesi'nin 14 tane derin su kanalına ulaşacak. Yeraltı suları kirlenecek. Biz çam ağaçlarının kesilmesini istemiyoruz. Katı atık merkezi yapmak için bula bula çam ormanının içini mi buldular?" dedi.

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #1

  AĞAÇ KATLİAMINA İZİN VERMEYECEĞİZ

  Evli, 4 çocuk, 3 torun sahibi 56 yaşındaki Şengül Yılmaz ise "Benim ve yöremiz halkının en önemli geliri tarım ve hayvancılık. Ağaç katliamına ve doğamızın bozulmasına izin vermeyeceğiz. Bodrum'un arka bahçesi isek, denizimiz yoksa, çöplüğü değiliz" dedi.

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #2

  'TURİZM DE OLUMSUZ ETKİLENECEK'

  Profesyonel tur rehberi 36 yaşındaki Tuncay Balaban, organik tarım, halıcılık, cip safari, bisiklet turları, kültür ve doğa gezileri nedeniyle son yıllarda yılın 12 ayı turist çekebildiklerini söyleyerek bu tesisin turizm potansiyeline büyük zarar vereceğini savundu. Turistlerin yalnızca denize değil, arkeolojik değerlere de önem verdiğini dile getiren Balaban, "Bu katı atık tesisinin turizme negatif etkisini düşündüler mi? Bodrum'da sadece Barlar Sokağı'nda turizm yapılmıyor, burada doğa turizmi var. Gelen turistler köy hayatını ve doğal ortamı seviyor. Buradan yayılacak kokuyu da düşünmek bile istemiyorum" dedi.

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #3

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #4

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #5

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #6

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #7

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #8

  CHP li belediyenin katı atık projesi tepki aldı #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir