Euro
9.7642
0.26%
Dolar
8.1129
0.3%
Altın
464.42
0.84%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
450.700
0.01%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  CHP'li Hazinedar'dan adayını desteklemeyenlere baskı

  Hazinedar, CHP ilçe kongresinde desteklediği adaya oy vermeyen CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Kantar'ın iş yerini yıkmak için harekete geçti.
  • Ajanslar
  • 11.12.2015 - 14:12
  CHP'li Hazinedar'dan adayını desteklemeyenlere baskı

  CHP li Hazinedar dan adayını desteklemeyenlere baskı #1

  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP ilçe seçimlerinde desteklediği adaya oy vermeyen belediye meclis üyesinin büfesini yıkmaya kalkışınca “yıkım nöbeti” başladı.

  YIKIM İÇİN HAREKETE GEÇTİ

  CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, kongrede kendi adayını desteklemeyen partililerin belediyedeki işlerine son verdi. Hızını alamayan Hazinedar, CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Kantar'ın da bulunduğu birçok partilinin işyerleri için de yıkım işlemi başlattı.

  CHP'LİLER NÖBTE BAŞLADI

  Yıkım kararını duyan CHP'liler sosyal medyada örgütlendi ve Kantar'a ait Ihlamur Büfe'nin önünde toplanarak nöbete başladı. Hazinedar, seçimlerin ardından belediyede çalışan çok sayıda kişinin de işine son verdi.

  HAZİNEDAR BASKIYA BAŞLADI

  Murat Hazinedar, parti üyesi Mehmet Karasu'nun işlettiği büfede satılan ürünleri denetleyerek baskı uyguladı. Konuya ilişkin gazetemize konuşan CHP üyesi Mehmet Karasu, iddiaları doğruladı.

  Kongre sonrası belediye ekiplerinin büfeye geldiğini söyleyen Karasu, “Sabah benim büfeye de geldiler. 21 senedir esnafım. Benim büfemin Beşiktaş ile alakası yok. Benim büfem ana arter üzerinde. Yani benim işyerimin denetleme yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olmasında rağmen Beşiktaş Belediyesi denetimler yapıyor. Bu yasaya aykırı. Konuya ilişkin zaten sözleşmelerimiz var. Sözleşmelerde hangi ürünün satılacağı açıkça belirtilmiş. Beşiktaş Belediyesi’nin zabıta ekipleri gelip burada sadece gazete satışının yapılacağını söylediler” dedi.

  ÇOK SAYIDA KİŞİ İŞTEN ATILDI

  Murat Hazinedar ile ilgili bir başka iddia da CHP’li Belediye Meclis Üyesi Safiye Taylan'dan geldi. Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Taylan, instagram hesabından yaptığı açıklamada, Murat Hazinedar'ın istediği adayı desteklemedikleri için kendi kızının da içinde bulunduğu birçok kişinin işten atıldığını öne sürdü.

  Taylan şunları yazdı: “Beşiktaş ilçe kongresinde Belediye Başkanı’nın desteklediği listenin kaybetmesi nedeniyle içinde benim kızımın da bulunduğu birçok partilinin işine son verilmiş ve bazı esnafın işyerlerine baskınlar yapılmış, inşaatları mühürlenmiştir. Beşiktaş’ta faşizan baskılar artarak devam ediyor.”

  GERİ ADIM ATTI

  Halktan gelen tepkilerden sonra Murat Hazinedar'ın yıkımı durdurduğu iddia edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir