Euro
10.7803
-0.42%
Dolar
9.2507
-0.47%
Altın
529.49
0.16%
Borsa
1.434
0.29%
Bitcoin
615.082
6.48%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  CHP'li Sarıyer Belediyesi'nde işçi skandalı

  Belediye Başkanı Şükrü Genç'in, Temizlik İşleri Müdürü ve yardımcısı üzerinden temizlik işlerinde çalışan işçileri tehdit ettirdiği iddia edildi.
  • 24.01.2015 - 07:47
  CHP'li Sarıyer Belediyesi'nde işçi skandalı

  chp

  Star Gazetesi'nde yer alan habere göre; daha önce adı bir çok skandala karışan CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in, Temizlik İşleri Müdürü ve yardımcısı üzerinden temizlik işlerinde çalışan işçileri tehdit ettirdiği iddia edildi.

  "SENDİKADAN VAZGEÇMEZSENİZ ATILIRSINIZ"

  Daha iyi şartlarda yaşamak için anayasal hak olan sendika kurmaya karar verdiklerini belirten işçiler belediyenin bunu öğrenmesi üzerine tehdit edildiklerini vurguladılar. "Bazen telefon ediyorlar bazen de birebir gelip amirler tarafından, sendikalı olma işinden vazgeçin yoksa işinizden olursunuz" diye tehdit edildiklerini belirten işçiler "Belediye işi gücü bıraktı temizlik işlerinde üç kuruşa çalışan işçilerle uğraşıyor" yorumunu yaptılar

  BÖLGE AMİRİNİ GÖREVDEN ALDILAR

  İşçiler tehdit skandalının yanı sıra sendikalı olma kararlarının ardından kendilerine destek olan Temizlik İşleri Bölge Amiri'nin de belediye tarafından görevden alındığını öne sürdü.

  "SİZ AK PARTİLİSİNİZ, BURAYI KARIŞTIRMAK İSTİYORSUNUZ"

  CHP'li Sarıyer belediyesi işçileri tehdit etmekle kalmadı bir de iftira attı. Tek amaçları daha iyi şartlarda yaşamak olan işçilerin haklarını vermeyen belediyenin işçilere bir de "Siz AK Parti'lisiniz burayı karıştırmak istiyorsunuz" diyerek suçlamalarda bulunduğu belirtildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir