Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  CHP'li vekillerden eylem yapan ailelere ziyaret

  CHP'li Melda Onur ve Candan Yücel, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde 23 gündür oturma eylemi yapan anneleri ziyaret etti.
  • 06.06.2014 - 17:21
  CHP'li vekillerden eylem yapan ailelere ziyaret

  CHP'li vekillerden eylem yapan ailelere ziyaret #1

  CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ile Tekirdağ Milletvekili Candan, çocukları kaçırılan Diyarbakırlı annelerin yanına gelerek acılarına ortak oldu.

  "AİLELERİ DİNLEMEK İSTEDİK"

  Ziyaret sırasında Onur’a gözyaşları içinde feryat eden anne Azize Güney, çocuğunun özlemi nedeni ile kendisinde hastalıklar baş gösterdiğini söyledi. CHP’li Onur, "Aileleri dinlemek istedik. Vali bey ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışınak ile görüştüm onlarında genel değerlendirmeleri oldu. Tabi burada ilginç olan barış olduğu dönemde çatışmasızlık varken neden bu insanlar ortadan kayboluyor. Kaçırılıyorsa, kendi gidiyorsa veya alıkonuluyorsa araştırmak lazım. Demek ki fiili olarak baktığımızda bir çatışmasızlık ortamı var ama bunun altında bambaşka bir şey var, insanlar kandırılıyor olabilir. Ama bir sorun devam ediyor bu görülüyor ailelerin bir çağrısı etkili olacağını sanıyorum çözüm için önemlidir. Ailelerin burada değil valiliğin önünde durmaları lazımdı. Bir rapor hazırlayıp sunacağız" dedi.

  CHP'li vekillerden eylem yapan ailelere ziyaret #2

  "İNSANLARIN TALEBİNE KULAKLARIMIZI TIKAYAMAYIZ"

  CHP Kadın ve Çocuk Sorunları Komisyon Başkanı Tekirdağ Milletvekili Candan Yücel ise, eylem yapan anaları desteklediklerini söyledi. Yücel, "Barış olsun istiyoruz diyen anneler var gayet insani bir dilek. Her ana yavrusunu dizinin dibinde ister. Özellik bu kadar küçük yaşlarda onlardan ayrılmak istemezler. Gerçekten çok zor koşullarda çocuklarını büyütüyorlar. Bu kadar imkansızlık içinde hepimiz öyle yetiştik, ana olduk analığın ne olduğunu anne olduktan sonra daha iyi anladık. Dolayısıyla buradaki insanların talebine kulaklarımızı tıkayamayız. Yüreklerimiz kapamak da olmaz. Bunlar gayet masumane talepler, gayet insani talepler, buna samimiyetle yaklaşmak lazım. Ortada bir sorun var ve bu sorun bugünün sorunu değil. Bu ortamı hazırlayan bazı sebepler vardır olmuştur ama insani boyutlarda yaklaşmak lazım. Özellikle hükümetin bu süreçte samimiyetle yaklaşması lazım" diye konuştu. Vekiller, bir süre annelerle görüştükten sonra eylem yerinden ayrıldı.

  Görüş Bildir