Petrol
110.54
-0.22%
Euro
17.2624
1.33%
Dolar
16.0791
0.96%
Altın
965.78
1.79%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
477.840
-0.90%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Çiftçilere iyi haber: Borç affına traktörler de eklendi

  Adana'nın Seyhan İlçe Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, Torba Yasa'da yer alan motorlu taşıtlarına uygulanacak geriye dönük borç affında traktörlerin de yer alması hususunda yaptıkları başvurunun olumlu karşılandığını söyledi.
  • 12.07.2014 - 13:48
  Çiftçilere iyi haber: Borç affına traktörler de eklendi

  Çiftçilere iyi haber: Borç affına traktörler de eklendi #1

  Başkan Süleyman Girmen, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilen Torba Yasa'ya Türkiye Ziraat Odaları Birliği vasıtasıyla yaptıkları girişimlerle motorlu taşıtların yanı sıra traktörlerin de geriye dönük borçlarının yapılandırılmasına imkan sağlayan eklemeler yapıldığını, bu durumun çiftçiler için büyük avantaj olacağını kaydetti.

  ''YASAL OLARAK YAPTIRMAK ZORUNDALAR''

  Tüm tarım makinelerinin da bu kapsama alınmasını talep ettiklerini anlatan Girmen, "Traktörler bilindiği üzere karayollarında çok fazla kullanılmadığı için çiftçiler muayenesini yaptırmıyor, öteliyor bir pozisyonda. Dolayısıyla yasal olarak bunu yaptırmak zorundalar. O nedenle bu fırsat bir daha ele geçmez. Bu fırsatı değerlendirmelerini ve yasanın yürürlüğe girmesiyle özellikle muayene işlemlerini yaptırmalarını ve hem kendi açılarından hem de ülkemiz açısından faydalı bir iş yapmalarını tavsiye ediyoruz"dedi.

  'SADECE MUAYENE ÜCRETİ ALINACAK'

  Torba Yasa'nın TBMM'den geçtikten sonra çiftçinin nasıl yararlanacağının netleşeceğini ifade eden Girmen, sözlerini şöyle sürdürdü: 
  "Bizim talebimiz sadece muayene ücretlerinin alınmasının ardından traktörlerin muayene edilmesiydi. Yani geriye dönük borçlarının gündeme getirilmemesiydi. Bununla ilgili olumlu dönüşler alındı. Yapılan hazırlıklarda da konunun bu şekilde olacağı ümidini taşıyoruz. Bu konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirerek, takip etmelerini rica ediyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir