Petrol
77.07
-2.87%
Euro
19.6069
0.48%
Dolar
18.6409
0.03%
Altın
1.071
0.94%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.125
-0.90%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Cihangir'in simitçi Feridun ağabeyi anıldı

  Beyoğlu Cihangir'de, bir apartman dairesinde doğalgaz patlaması sonucu hayatını kaybeden simitçi Feridun Yükseltürk anıldı.
  • DHA
  • 14.06.2016 - 00:10
  Cihangir'in simitçi Feridun ağabeyi anıldı

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #1

   

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #2

  Firuzağa Meydanı Defterdar Yokuşu Sokak’taki bir binanın 5’inci katında bulunan dairede, dün sabah saatlerinde, doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlama sonucu simitçilik yapan Feridun Yükseltürk hayatını kaybetmiş, taksici Veysel Bulut da ağır şekilde yaralanmıştı.

  Cihangirliler, yıllardır simit aldıkları Feridun Yükseltürk için bu akşam bir anma gerçekleştirdi. Saat 21.30’da, Yükseltürk’ün simit arabasının önünde bir araya gelen Cihangir Mahallesi sakinleri, arabayı çiçeklerle süsleyip, mumlar yaktı. Mahalleliler simitçi Feridun ağabeyleriyle ilgili anılarını ve hislerini birbirleriyle paylaşırken, bazı vatandaşların ise hislerini yazdıkları kağıt parçalarını simit arabasına yapıştırdığı gözlendi.

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #3

  Anma törenine katılan Hürriyet Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, yıllardır Firuzağa Meydanı’nda simit satan 75 yaşındaki Feridun Yükseltürk’ün herkes tarafından çok sevildiğini belirterek, “Yaşanan doğalgaz patlamasından sonra ne yazık ki sabahın erken saatinde hayatını kaybetti. Gerçekten çok iyiydi. Yıllardır tanıdığımız, benim çocuklarımla sürekli buradan simit aldığım ve de çok sevdiğimiz bir abimizdi. Mahallemiz için çok önemli biriydi, dolayısıyla böyle bir anma yapıldı” diye konuştu.

  Cihangir Mahallesi’nde yaşayan Sibel Köklü ise “Tanıdığımız bir insandı. Yıllardır buradaydı. Sabah, kahvaltı için kahveye geldiğimizde mutlaka uğrardık, bir simidini alırdık, sohbet ederdik” dedi.


  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #4

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #5

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #6

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #7

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #8

  Cihangir in simitçi Feridun ağabeyi anıldı #9


  Görüş Bildir