Petrol
82.81
0.07%
Euro
17.7613
0.15%
Dolar
18.4684
-0.04%
Altın
963.08
0.01%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
355.818
1.76%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Çılgın aşık lisede dehşet saçtı

  17 yaşındaki Y.M, aşık olduğu 10.sınıf ögrencisi 15 yaşındaki B.N.U’yu bıçakla tehdit ederek, okuldan götürmek istedi.
  • 16.03.2012 - 13:25
  Çılgın aşık lisede dehşet saçtı

  Çılgın aşık lisede dehşet saçtı #1

  Kayseri'de bir lisede, 17 yaşındaki Y.M, aşık olduğu 10.sınıf ögrencisi 15 yaşındaki B.N.U'yu bıçakla tehdit ederek, okuldan götürmek istedi. Polis, genç kıza aşık olduğunu söyleyen genci ikna ettikten sonra gözaltına aldı.

  "SEN BENİMLE NİYE KONUŞMUYORSUN?"

  Olay saat 08.30 sıralarında, Melikgazi İlçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki Şaban Fazlıoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesine gelen 17 yaşındaki Y.M, kapıdaki güvenlik görevlisi ve nöbetçi ögrencilere, okuldaki bir ögrenciyi göreceğini söyleyerek, elindeki nüfus cüzdanıyla içeriye koştu. Hızla, merdivenleri tırmanarak ikinci kattaki 10.sınıfa giren Y.M, 10.sınıf örencisi 15 yaşındaki B.N.U'nun yanına gelerek "Sen benimle niye konuşmuyorsun. Gel bakalım" diyerek, kolundan çekti.

  Genç kızın direnmesi üzerine, belinden çıkardığı ekmek bıcağını sağ eline alıp, sol eliyle kızı merdivenlerden "Yaklaşmayın, B ile konuşacağım" diyerek indirdi. Okul girişinde bir elinde bıçak değer elinde genç kızla bir süre bekleyen çılgın aşığı, olay yerine gelen polisler kısa sürede ikna ederek, gözaltına aldı. Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ardından Asayiş Şubesi Çocuk Şubesine getirilen Y.M'nin ifadesi alındı. Bu arada, olaydan sonra fenalaşan M.N.U ise, ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

  MİLLİ EĞİTİM İDARİ SORUŞTURMA AÇTI

  Kayseri Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, olayda kimsenin burnunun kanamadığını, idari soruşturma açıldığını bildirdi. Ceylan; "Bu sabah Şaban Fazlıoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesine bir ögrenciyi göreceğini belirterek, kimliğini gösterip içeri giren 17 yaşındaki Y.M, 10. sınıfa gelerek burada ögrenci 15 yaşındaki M.N.U'yu elindeki bıçakla tehdit ederek, okulun girişim kapısına indirmiş. Yaklaşmayın konuşacağım diye bağırmış. Daha sonra polis ekipleri, okulumuza dışardan giren 17 yaşındaki genci ikna ederek, buradan götürerek, gözaltına almış. Kız ögrencimiz şu anda geçirdiği bunalım nedeniyle hastaneye götürüldü" dedi.

  ZANLI ÇOCUK ŞUBESİNDE GÖZALTINA ALINDI

  Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de, okulda meydana gelen olayın rehin alma değil, bıçakla tehdit olduğunu belirterek "Zanlı, çocuk şubesinde gözaltına alındı. Olay, okula gelen Y.M'nin genç kızın arkadaşlık teklifini kabul etmemesinden kaynaklanmış" dediler. Okul önüne önlem olarak getirilen itfaiye ve ambulanslar, daha sonra gönderilirken, olayı haber alan veliler de okula gelerek konuyla ilgili bilgi aldılar


  Görüş Bildir