Dolar
7.2856
1.1242%
Euro
8.5936
1.3073%
Altın
1931.12
0.9984%
Borsa
1114.18
0.372%
G. Altın
453.656
2.4542%
Bitcoin
83923.44
3.0298%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Cinayet kurbanı hayat verdi

  Kocaeli'de boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen kadının böbreği diyaliz hastasına bağışlandı.
  • 22.01.2013 - 21:33
  Cinayet kurbanı hayat verdi

  Cinayet kurbanı hayat verdi #1

  Boşanma davası açtığı eşi tarafından silahla vurularak Gebze'deki özel bir hastanenin önüne bırakılan Mehtap C'nin bağışlanan böbreği, 18 yıldır diyalize bağlı olarak yaşayan emekli hemşire Sevdiye Karahan'a (58) nakledildi.

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Böbrek Nakli Ünitesi'nde görevli Yrd. Doç. Dr. Tamer Sağıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mehtap C'nin böbreğinin Sağlık Bakanlığı'nca gönderilen liste ve yapılan testlerdeki sonuca göre ilk sırada yer alan Sevdiye Karahan'a nakledildiğini söyledi.

  Ameliyatın dün akşam saatlerinde gerçekleştiğini belirten Sağıroğlu, ''Hastamız 18 yıldır diyaliz hastası. Nakil başarıyla gerçekleşti, herhangi bir sorun yoktur. Durumu da gayet iyi'' dedi.

  "BÖBREĞİ BEDENİMDE CAN BULACAK"

  Ameliyatın ardından transplantasyon servisinde tedavisine devam edilen Karahan ise Türkiye'de birçok hastanın organ nakli beklediğini belirterek, organ bağışının yaygınlaşması gerektiğini söyledi.

  Yıllardır tedavi gördüğünü anlatan Karahan, ''Çok üzüldüm o gence. Ben onun organına çok güzel bakacağım, söz veriyorum. En kısa zamanda ailesini bulup tanışacağım. Bana böbreğini veren aileye çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. Allah onlara sabır versin inşallah. Allah onlara, evlat vermiş ama kısmet olmamış. O kızın böbreği benim bedenimde can bulacak. Kızın ailesini sevgi ve saygıyla kucaklıyorum'' diye konuştu.

  Karahan'ın eşi Cengiz Karahan da nakil için gelen böbreğin eşine uyması nedeniyle büyük mutluluk yaşadıklarını anlattı.

  Eşinin emekli hemşire olduğunu ve uzun süredir sıraya girip diyalize bağlı yaşadığını dile getiren Karahan, ''Bağışlayan aileye çok teşekkür ediyorum. Onlar için üzücü, bizim için mutluluk verici oldu. Bu hastalığı 18 yıldır sırtımızda taşıyorduk. Bundan sonra inşallah iyi olur daha rahatlarız. Bağışçı aileyi de en kısa zamanda ziyaret etmek istiyoruz'' ifadesini kullandı.

  Görüş Bildir