Petrol
112.77
1.61%
Euro
17.6023
0.43%
Dolar
16.6131
0.53%
Altın
976.12
0.75%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
350.190
-1.46%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Cizre komando andıyla yankılandı

  Teröristlere büyük darbe vuran güvenlik kuvvetleri, okudukları ‘Komando Andı’ ile Cizre sokaklarını inletti.
  • 28.01.2016 - 13:54
  Cizre komando andıyla yankılandı

  Cizre komando andıyla yankılandı #1

  Cizre ilçesinde Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) terörle mücadelelerini el ele omuz omuza devam ediyor. İlçenin tamamına yakınını teröristlerden temizleyen güvenlik kuvvetleri operasyon öncesinde Türk bayrağı açarak hep bir ağızdan ‘Komando Andı’nı okudu. Komando andını Türk bayrağına sarılarak okuyan asker ve polisler, sırtlarına da Türk bayrağını alarak terör örgütüne ‘Bayrağımızı sırtımızda taşır, gerekirse bayrağımız sırtımızda ölürüz’ mesajı verdi. JÖH ve PÖH timlerinin operasyon öncesinde hep bir ağızdan okudukları ‘Komando Andı’ saniye saniye cep telefonuna kaydedildi.

  Cizre komando andıyla yankılandı VİDEO

  İŞTE O ANDIN SÖZLERİ

  Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat timleri tarafından okunan komando andının sözleri şöyle:

  “Korku nedir bilmeyiz. Biz dağların erleri. Yuva yaptık göklere. Baş döndüren yerlere. Engel tanımaz aşarız. Yüce engin dağları. El verir uzanırız. Mor siyah bulutlara. Ben Türk komandosuyum. Ben Türk polisiyim. Düşmanı çelik pençemle ezerim. Her yerde ben varım. Havada, karada, denizde, çölde, batakta, çatakta, Cizr’de, Silopi’de, Nusaybin’de, Sur’da her zaman ve her yerde hazır. Daima hazır. Kim, komando. Kim, komando. Olamazsın, yah, Olamazsın yah, Komandolar, Allah. Komandolar, Allah. Allah Türk komandosunu korusun. Amin”.

  Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Şırnak’ın Cizre ilçesinde öldürülen terörist sayısının 467 olduğu belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir