Euro
10.1433
0.26%
Dolar
8.6372
0.12%
Altın
493.57
0.27%
Borsa
1.407
1.58%
Bitcoin
372.294
-0.42%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Cizre'de polisi şehit eden PKK'lı böyle yakalandı

  1 hafta önce 2 PKK'lı teröristin sağ olarak yakalandığı operasyonun detayları ortaya çıktı
  • 30.04.2012 - 17:09
  Cizre'de polisi şehit eden PKK'lı böyle yakalandı

  Cizre de polisi şehit eden PKK lı böyle yakalandı #1

  Köy evinde kıstırılan PKK'lıların açtığı ateşe karşılık vermeyen polisin, teröristleri uzun süre konuşarak teslim olmaya ikna ettiği belirtildi. Birinin örgütün Cehennem Deresi sorumlusu olduğu kaydedilen teröristlerin, bir polis memurunun da şehit edildiği 12 silahlı saldırı ve bombalama eyleminin faili olduğu açıklandı.

  TESLİM OL ÇAĞRISI YAPILDI

  İdil'in Dirsekli Köyü'nde 2 teröristin bulunduğunu belirleyen polis, 24 Nisan günü köye operasyon düzenledi. Şırnak Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, köy ve teröristlerin saklandığı evin çevresi abluka altına alındıktan sonra 'teslim ol' çağrısı yapıldı.

  SAATLER SÜREN İKNA ÇABALARI SONUÇ VERDİ

  PKK'lıların bu çağrıya ateşle karşılık vermesi üzerine güvenlik güçleri ateş etmeyip, saatlerce teslim olmaları için konuştu. Polisin yaklaşık 5 saat süren ikna çabaları sonuç verdi. Biri Irak, diğeri Suriye uyruklu iki PKK'lı teslim oldu. Teslim olan teröristlerden birinin örgütün Cehenem Deresi sorumlusu olduğu belirtilirken, bunlara yardım ve yataklık eden 2 kişi de yakalanarak Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

  ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT BULUNDU

  Saatler süren ikna çabaları sonucu güvenlik güçlerinin tek kurşun dahi atmadan teslim olmaya ikna ettiği 2 PKK'lının üzerlerinde gösterdikleri mağaralarda 1 Kalaşnikof tüfek, 1 MP-9 marka uzun namlulu tüfek, 1 tabanca, 2 Rus yapımı F-1 model savunma tipi parça tesirli el bombası, 4 elektrik kapsüllü yaklaşık 6,5 metre infilaklı fitil, 3 OG-7 model RPG-7 roketatar mühimmatı, 5 roket sevk fişeği, 7 elektrikli kapsül, 4 al bombası fünyesi, ele geçirilen silahlara ait çok sayıda mühimmat ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

  CİZRE'DE POLİS MEMURUNU ŞEHİT ETMİŞLER

  Şırnak'ta sorgulanan PKK'lıların ifadelerinden, Cizre'de polis memuru Ahmet Toprakoğlu'nun Nevruz kutlamaları sırasında şehit olması ve Kerkük- Yumartalık petrol boru hattına bombalı saldırı olmak üzere 12 silahlı ve bombalı eyleme katıldıkları belirtildi. Mahkemeye çıkarılan 2 PKK'lı ve onlara yardım ve yataklık eden 2 kişi tutuklandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir