Euro
9.7896
0.52%
Dolar
8.1093
0.26%
Altın
461.58
0.22%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
443.980
-6.06%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Cizre'deki doktorlar Meclis'i aradı: Kurtarın bizi

  Cizre'de PKK'lılar hastaneye saldırınca hastanedeki doktorlardan biri mahsur kaldığı sığınaktan Meclis'i arayarak yardım istedi.
  • 19.12.2015 - 10:12
  Cizre'deki doktorlar Meclis'i aradı: Kurtarın bizi

  Cizre deki doktorlar Meclis i aradı: Kurtarın bizi #1

  Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Şırnak Cizre'de teröristler önceki akşam devlet hastanesine saldırdı. Doktorların 'imdat' telefonu, Meclis Genel Kurulu'ndaki geçici bütçe görüşmelerine damga vurdu. Saldırılar nedeniyle mahsur kaldığı sığınaktan arayıp yardım isteyen doktor, hayatlarından endişe ettiklerini söyledi.

  ROKET MERMİLERİ İSABET ETTİ

  Uşak Tabip Odası Başkanı Adnan Memiş, geçici görevle Şırnak Cizre'de görevlendirildi. PKK'lı teröristler perşembe akşamı hastaneye roketle saldırdı. Doktorların kaldığı yere roket mermileri isabet etti. Doktorların da aralarında bulunduğu 176 personel, sığınaklara kaçtı. Ortopedi uzmanı Memiş'in 'imdat' çığlığının Meclis'e, oradan da Türkiye'ye ulaşmasını ise üç kent arasında kurulan müthiş bir telefon köprüsü sağladı. Dehşeti yaşayan doktorlardan Adnan Memiş, ilk önce Uşak Tabip Odası Genel Sekreteri, arkadaşı doktor Ali Karaoba'yı aradı.

  Cizre deki doktorlar Meclis i aradı: Kurtarın bizi #2

  "SESİ ÇOK TEDİRGİNDİ"

  Karaoba, Memiş'le konuşmasını şöyle aktardı: "Gece beni aradı, 'Ali sığınaktayız, durumumuz hiç iyi değil, o kadar kötü ki, burada sağlık hizmeti verme şansımız hiç yok' dedi. Kendisi ortopedi uzmanıdır, travmalara alışkın soğukkanlı bir insandır. Ama sesi çok tedirgindi, neredeyse utanmasa ağlayacak konumdaydı. Bana '10 günlüğüne buradayım ama buradaki insanların durumuna gerçekten çok üzüldüm, çünkü çoluk çocuk buradalar. Doktor odası, bir roket geldiği için kullanılamaz durumda. Bizler de bir hasta gelince yukarı çıkıyoruz, hastaya baktıktan sonra tekrar sığınağa iniyoruz' dedi."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir