Euro
10.1441
-0.17%
Dolar
8.6497
-0.17%
Altın
494.1
0.51%
Borsa
1.386
-0.43%
Bitcoin
369.053
-3.77%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Çöpte patlayan parfüm yüzünü yaktı

  Erzurum'da yaşayan 11 yaşındaki Vedat Arslan, çöp atmak için yanına gittiği yanan çöplükteki parfüm şişesinin patlaması sonucu yaralandı.
  • DHA
  • 18.09.2017 - 09:58
  Çöpte patlayan parfüm yüzünü yaktı

  Erzurum'un Karayazı ilçesindeki Ulucanlar Köyü'nde meydana gelen olayda, bu yıl 5'inci sınıfa başlayan Vedat Arslan, çöp atmak için okulun karşısındaki çöplüğe gitti.

  PARFÜM ŞİŞESİ PATLADI

  Çöplüğün yandığını gören Arslan elindeki çöpü attığı sırada bir patlama olrdu. Çöpe önceden atılan parfüm şişesi patlaması sonucu el ve yüzünün büyük bölümü yanan Vedat'ı okulun öğretmenlerinden Ali Kara, Karaçoban ilçesindeki devlet hastanesine kaldırdı.

  Burada yapılan ilk müdahale ardından Arslan, Erzurum'daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi'ne sevk edildi.

  Çöpte patlayan parfüm yüzünü yaktı #1

  Sağlık durumu iyi olan ancak elleri ile yüzü ikinci derecede yanan Vedat Arslan, patlama sesi ile birlikte etrafı alevlerin kapladığını ve çok korktuğunu söyledi.

  "ELİMLE GÖZLERİMİ KORUDUM"

  Alevlerden korunmak için sağ eli ile gözlerini kapattığını anlatan Aslan, şöyle dedi: "Evden aldığım çöpü okulun karşındaki çöpe atacaktım. Yanına gittiğimde çöpün yandığını gördüm. Tam çöpü atacaktım ki patlama oldu. Alevlerin yüzüme geldiğini görünce elimle gözlerimi korudum. Canım yanınca da feryat ettim. O sırada koşarak gelen öğretmenlerimizden Ali Kara beni otomobili ile hastaneye götürdü. Patlayan şeyin parfüm şişesi olduğunu sonradan öğrendim."

  Çöpte patlayan parfüm yüzünü yaktı #2

  Çöpte patlayan parfüm yüzünü yaktı #3

  Çöpte patlayan parfüm yüzünü yaktı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir